RVR un Stadler sūdzību par 144 milj. Ls vērto vilcienu konkursu atzīst par nepamatotu

Autors: Guna Gleizde
2010. gada 20. decembris plkst. 11:09

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) par nepamatotu atzinis a/s Rīgas vagonbūves rūpnīcas (RVR) sūdzību par VAS Pasažieru vilciens rīkoto vilcienu iegādes konkursu.

Tas ļauj turpināt konkursu, kurā ir trīs pretendenti – Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. (CAF) (Spānija), (RVR) sadarbībā ar Bombardier un Stadler Bussnang AG (Šveice).

Tāpat IUB noraidījis arī Stadler sūdzību, kas apstrīdēja RVR uzaicināšanu piedalīties konkursa otrajā kārtā. Stadler norāda, ka RVR neatbilst konkursa nosacījumiem, bet Pasažieru vilciens skaidro, ka neatbilstību var novērst, nosakot RVR apakšuzņēmēja Bombardier atbildību par līguma izpildi tā noslēgšanas gadījumā.

Kā ziņots, sūdzībā RVR norādīja, ka Pasažieru vilciens izvirza papildu prasības tikai vienam no iespējamajiem piegādātājiem, t.i., RVR, pieprasot tā apakšuzņēmējiem uzņemties 100% atbildību par visu līgumu. Citu pretendentu apakšuzņēmējiem šādi nosacījumi netiek izvirzīti.

Savukārt Pasažieru vilciens atbildē norāda, ka RVR kā pamatojumu savas kvalifikācijas un pieredzes atbilstībai konkursa nolikumam norādījusi tikai partnera Bombardier atbilstību. Tādēļ ir pamatots izvirzītais nosacījums līgumtiesību piešķiršanas gadījumā RVR un Bombardier kopā uzņemties atbildību un saistību izpildīt iepirkuma līgumu. Tādējādi Bombardier būs jāizpilda līguma nosacījumi, ja to nedarīs RVR.

IUB par nepamatotām atzinusi arī pārējās RVR sūdzības, piemēram, par Stadler plāniem nepildīt konkursa nosacījumu nodrošināt vienotu tehnoloģisko platformu gan elektro, gan dīzeļvilcieniem.

Sūdzībā RVR norādīja, ka Pasažieru vilciena darbībās ir skaidri redzama ieinteresētība viena pretendenta uzvarā konkursā. Šāda rīcība izslēdz iespēju, ka konkurss varētu notikt godīgi un tajā uzvarētu labākais piedāvājums atbilstoši cenas un kvalitātes kritērijiem.

DB jau vēstīja, ka 144 miljonus latu vērtā pasažieru vilcienu piegādes konkursā izšķirošajai otrajai kārtai kvalificējušies visi trīs pirmās kārtas pretendenti.