Citas ziņas

Ryanair izvēlas Kauņu kā pirmo bāzes vietu

, 09.02.2010

(Foto: AFP/SCANPIX)

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kauņas lidosta aizsteigusies priekšā Rīgas lidostai, jo Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair paziņojusi, ka savu pirmo bāzi Centrāleiropā tā atvērs Kauņā. Eksperts pieļauj Ryanair aiziešanu no Rīgas.

Pagaidām gan nav zināms, kā Ryanair lēmums ietekmēs aviokompānijas plānus par bāzes izveidi Rīgas lidostā. Db vēl nav izdevies sazināties ar Ryanair pārstāvjiem. Ryanair jau vairākus gadus sola veidot bāzi Rīgas lidostā, tomēr plāni dažādu iemeslu dēļ tā arī nav realizējušies. Pēdējo reizi jautājums par Ryanair bāzi Rīgā aktualizējās pēc jauno Rīgas lidostas tarifu apstiprināšanas pērnā gada rudenī.

Ryanair toreiz paziņoja, ka būvēs savu bāzi Rīgā, ja lidosta nodrošinās pietiekami zemas izmaksas aviokompānijai. Tobrīd noritēja pārrunas starp aviokompāniju un lidostas vadību, jo tika atceltas 80% atlaides lidostas maksām, ko līdz tam saņēma Ryanair. Tagad spēkā stājusies jaunā lidostas Rīga tarifu politika, kas nosaka vienādas pakalpojumu maksas visām aviokompānijām neatkarīgi no pārvadāto pasažieru skaita un pakalpojumu daudzuma.(Foto: REUTERS/SCANPIX)

Tagad Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Ryanair nodrošinās 18 maršrutus. No Kauņas tiks veikti arī deviņi jauni maršruti: lidojumi uz Barselonu, Diseldorfu, Edinburgu, Londonu, Milānu, Oslo, Parīzi un Tamperi.

Ryanair vadītājs Maikls O'Līrijs norādījis, ka jaunajā Kauņas bāzē tiks investēti vairāki miljonus dolāru un nodrošinātas aptuveni 1000 darba vietas. Aviokompānijai šobrīd esot pārrunas ar vēl četrām citām lidostām Centrāleiropā, lai tajās atvērtu bāzes.

Aviācijas eksperts Tālis Linkaits neizslēdz iespēju, ka Ryanair varētu vispār aiziet no Rīgas lidostas, ja tam izdotos tik tālu attīstīt darbību Kauņā, ka Latvijas pasažieri būtu gatavi doties uz Ryanair reisiem uz lidostu Kauņā. Kā uzskata eksperts, Rīgas lidosta, iespējams, nespēs turpmāk Ryanair nodrošināt tik zemas izmaksas kā Kauņas lidosta, kura īpaši koncentrējas tieši uz zemo cenu aviobiznesu. Ryanair aiziešana samazinātu konkurenci Rīgas lidostā, kas varētu veicināt aviobiļešu cenu kāpumu.

Komentāri

Pievienot komentāru