Ryanair lidojumi uz ASV varētu izmaksāt sākot no desmit eiro 

Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair Īrijas valdībai izteikusi piedāvājumu atpirkt 25% aviokompānijas Aer Lingus akciju. Savukārt Īrijas valdība piekritusi to izskatīt. Tādējādi reāli varētu kļūt lidojumi uz Ziemeļameriku, kas pasažieriem izmaksātu sākot no desmit eiro.

Jānis Rancāns, 27.6.2012

Ryanair izpilddirektors Mails O'Līrijs

Foto: EPA/LETA

Pašlaik Ryanair pieder 30% Aer Lingus akciju, bet lidsabiedrība savu daļu vēlas palielināt vismaz līdz 50%, vēsta Reuters. Kopš 2007. gada tas jau ir trešais Ryanair piedāvājums iegādāties Aer Lingus akcijas.

«Valdība izskata piedāvājumu,» norādīja Īrijas Transporta ministrijas preses pārstāvis. Īrijas valdība izvērtēs, kādu ietekmi šāds darījums atstās uz lidojumu maršrutiem no Dublinas, cik lielu peļņu valsts var gūt no akciju pārdošanas, kā arī kāds ir konkurences uzraudzības institūciju viedoklis.

Gada sākumā Īrijas valdība pavēstīja, ka pārdos savu daļu aviokompānijā Aer Lingus, jo lidsabiedrība vairs neesot stratēģiski svarīga. Īrijas valsts savu daļu vēlas pārdot saņemot vismaz vienu eiro par lidsabiedrības akciju. Tikmēr Ryanair valdībai izteicis piedāvājumu maksāt 1,30 eiro par vienu Aer Lingus akciju. Īrijas valdībai savs izvērtējums jāsniedz 60 dienu laikā, skaidro Irishtimes.com.

Aviokompānija Aer Lingus nodrošina lidojumus maršrutos no Īrijas uz Ņujorku, Bostonu un Čikāgu, tādējādi Ryanair, pārņemot Aer Lingus, varētu piepildīt vienu no saviem sapņiem – lētus lidojumus uz ASV, uzskata eksperti. Tā, piemēram, Lielbritānijas investīciju bankas Panmure Gordon & Co. analītiķis laikrakstam The Daily Telegraph norādīja, ka Aer Lingus pārņemšana ļautu Ryanair vadītājam Maiklam O’Līrijam «eksperimentēt» ar lētiem starpkontinentāliem lidojumiem.

Savukārt Aer Lingus akciju turētājus aicinājusi nepieņemt Ryanair piedāvājumu, to nosaucot par «zemu novērtējošu». Aer Lingus arī atgādināja, ka pirmo Ryanair piedāvājumu pārņemt lidsabiedrību noraidīja Eiropas Komisija.

EK pārstāvji pulcēsies trešdien, lai izvērtētu jaunākos Ryanair plānus. Ryanair nāksies pacīkstēties arī ar Turcijas aviokompāniju Turkish Airlines, kura arī izrādījusi interesi par Aer Lingus pārņemšanu.

M. O'Līrijs par lētiem lidojumiem uz ASV izteicies vairākkārt. Pirms vairākiem gadiem Ryanair vadītājs pavēstīja, ka plāno radīt apvērsumu gaisa satiksmē un nodrošināt to, ka lidojums uz ASV izmaksātu astoņas britu mārciņas. 

Tevi varētu interesēt

Šā gada laikā Lidostā Rīga samaksāto drošības nodevu apmērs sasniegs ne vairāk...

Īrijas lēto cenu lidsabiedrība Ryanair plānojusi no 25.marta atcelt lidojumus no Rīgas...

Paredzot ilgu tiesāšanās procesu par vairāk nekā 300 tūkstošu eiro liela parāda...

Ar Baltijas-Amerikas Brīvības fonda stipendiju Ventspils Augstskolas vadošais astronomijas...

Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair nākamo desmit gadu laikā apņēmusies palielināt pārvadāto...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...