Ryanair metas konkurences cīņā ar mobilo sakaru operatoriem

2013. gada 09. maijs plkst. 13:20
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Īrijas zemo cenu kompānija Ryanair nākusi klajā ar lietojumprogrammu RyanairTalk, kas ļauj lidsabiedrības pasažieriem ārvalstīs izvairīties no augstajiem viesabonēšanas tarifiem un veikt zvanus par nelielu samaksu.

RyanairTalk ļauj veikt zvanus, izmantojot viedtālruni ar Wi-Fi vai mobilā interneta pieslēgumu, uz jebkuru mobilo vai fiksēto sakaru tīklu, gan atrodoties ārvalstīs, gan mājās. Viesabonēšanas izmaksas Eiropas Savienībā (ES) sasniedz 0,35 eiro minūtē, savukārt zvanu veikšana izmantojot aviokompānijas lietojumprogrammu, izmaksā sākot no 0,03 eiro uz fiksētajām līnijām līdz 0,13 eiro uz mobilajiem telefoniem.

Pati lidsabiedrība uzsver, ka tas ir lētāk nekā piedāvā Eiropas lielākās telekomunikāciju kompānijas un Skype.

Lidsabiedrība uzsver, ka tas ļauj ietaupīt līdz pat 65% no zvanīšanas izmaksām. Lietojumprogramma pieejama bez maksas un eksistē Android un Apple ierīcēm paredzētos veidos.

Šā gada aprīli Ryanair noslēgusi ar pasažieru pieaugumu divu procentu apmērā salīdzinājumā ar aizvadītā gada attiecīgo periodu.

Lidsabiedrība informē, ka šā gada aprīlī pārvadājusi 7,4 miljonus pasažieru, bet 2012. gadā – 7,2 miljonus. Savukārt gada pirmajos četros mēnešos, Ryanair pārvadāja 79 miljonus pasažieru (pieaugums 4% apmērā salīdzinājumā ar 2012. gadu).

Aizvadītā gada pēdējo ceturksni Ryanair noslēgusi ar peļņu 18,1 miljona eiro apmērā, kas, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir pieaugums par 21%.

Kompānijas apgrozījums minētajā periodā sasniedzis 969 miljonus eiro, kas ir kāpums par 15%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Ryanair norāda, ka apgrozījumu palielināt palīdzējis pasažieru skaita pieaugums Vācijā, Lielbritānijā un Skandināvijā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām