Ryanair peļņu iedragā augošās degvielas izmaksas

2013. gada 29. jūlijs plkst. 14:37
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Zemo cenu aviokompānijas Ryanair peļņa šā gada pirmajā ceturksnī pamatīgi kritusies, neņemot vērā apgrozījuma kāpumu 5% apmērā, vēsta BBC.

Ryanair peļņa pēc nodokļu nomaksas šā gada pirmajā ceturksnī samazinājusies par 21% un veido 78 miljonus eiro. Peļņas kritumā lidsabiedrība vaino augstās degvielas izmaksas, kas minētajā laika posmā ir augušas par 6% un patlaban veido 47% no kopējām izmaksām. Tāpat vājos peļņas rezultātus ietekmēja tas, ka šogad Lieldienas iekritušas agrāk nekā katru gadu. Tādējādi peļņa, kas gūta no pasažieru pārvadājumiem Lieldienu laikā, attiecināma uz iepriekšējā pārskata gada ceturto ceturksni.

Aviokompānijas pārstāvji tikmēr norāda, ka ievērojamais peļņas kritums tika paredzēts un  aviokompānijas visa gada finanšu dati atbildīs prognozēm, tajā pašā laikā lidsabiedrības vadība nākotni uzlūko «piesardzīgi», pauda Maikls Olīrijs (Michael O'Leary).

Viņš norāda, ka vasaras sezonā biļešu pārdošanas apjoms ir nedaudz vājāks karstuma viļņa dēļ, kas bija piemeklējis Ziemeļeiropu. Tomēr lidsabiedrība vēl aizvien paredz, ka kopumā šajā pārskata gadā pasažieru skaits pieaugs par 3%, sasniedzot 23,2 miljonus.

Ryanair vadība paredz, ka šajā finanšu gadā aviokompānija nopelnīs 570 milj. līdz 600 milj. eiro.

Dalies ar šo rakstu