Ryanair plāno izveidot bāzi Ziemeļvalstīs

2009. gada 08. jūlijs plkst. 7:26

Īrijas lēto cenu aviokompānija Ryanair nolēmusi attīstīties Ziemeļvalstīs, izveidojot savu bāzi.

«Mēs vēl veicam sarunas, ko kuru iznākuma atkarīgs, vai mēs ieiesim Skandināvijas valstīs vai nē,» laikraksts Dagens Industri citē Ryanair tirdzniecības un mārketinga direktora Ērika Elsjatera teikto. Jūnija sākumā kompānijas pārstāvis Kens O’Tūls paziņoja, ka Ryanair plāno ieiet Skandināvijas tirgos un jau tuvāko mēnešu laikā būs zināma jaunās bāzes lidostas vieta. Nav izlemts, vai tā atradīsies Somijā, Zviedrijā vai Norvēģijā, taču ziņās jau izskanējis, ka sarunas notikušas ar Kāstrupas lidostu Kopenhāgenā, Dānijā. Šobrīd vienīgā Ryanair bāzes lidosta Skandināvijā atrodas Sandefjordā, Norvēģijā.

Ē.Eljaseters paudis uzskatu, ka ekonomiskās krīzes laikā ir visizdevīgāk izdarīt triecienu SAS pozīcijām. «SAS bankrotēs, vai arī to nopirks Lufthansa,» prognozējis viņš.

Db jau ziņoja, ka 2007. gadā Ryanair paziņoja par gatavību izveidot bāzi Rīgā, ja vien Rīgas lidosta nodrošinās zemas izmaksas un nepieciešamo infrastruktūru. Savukārt toreizējais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers paziņoja, ka lidostas attīstībā, jauna pasažieru termināļa un skrejceļa būvē plānots ieguldīt no 500 līdz 600 miljoniem latu, kas būtu līdz šim lielākās investīcijas infrastruktūras attīstībā Latvijā.