Pasaulē

Saab palīgā nāk Ķīnas lielākais automašīnu tirgotājs

Ritvars Bīders, 16.05.2011

Jaunākais izdevums

Ķīnas lielākais automašīnu tirgotājs Pangda Automobile Trade (Pangda) parakstījis 110 miljonu eiro vērtu vienošanos ar Spyker Cars, kam pieder Saab, tādējādi neļaujot sabrukt vienam no Zviedrijas zināmākajiem zīmoliem, ziņo Reuters.

Darījums nodrošinātu Saab nepieciešamo finansējumu vidējā termiņā.

Tiesa gan, neskatoties uz abu kompāniju parakstīto vienošanos, darījumu vēl jāapstiprina Ķīnas valdībai, kas ļoti rūpīgi izvērtē pašmāju uzņēmumu investīcijas ārvalstīs. Spyker vadītājs Viktors Mullers (Victor Muller) gan uzsver, ka šoreiz investors ir tirdzniecības kompānija, nevis ražotājs, tāpēc visas atļaujas iegūt būšot daudz vieglāk.

Jau ziņots, ka Spyker un Ķīnas automašīnu ražotāja Hawtai Motor Group iepriekš lolotais darījums tika atcelts.

Hawtai bija jāinvestē 120 miljonus eiro Spyker Cars apmaiņā pret akcijām. Papildus 30 miljonus eiro bija paredzēts piešķirt kā aizdevumu.

Neilgi pēc tam, kad tika paziņots par darījumu, plašsaziņas līdzekļi sāka vēstīt par bažām, vai Hawtai ir piemērots partneris. Saskaņā ar Zviedrijas vēstniecības Pekinā sniegto informāciju Hawtai «uzpūtusi» ražošanas rādītājus un auto ražošanas biznesā darbojas tikai apmēram gadu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Antonovs piešķīris 74 miljonus, lai finansētu Saab iegādi no General Motors

BNS, 02.12.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Krājbankas māteskompānijas Lietuvas nacionalizētās bankas Snoras bijušais lielākais akcionārs Krievijas uzņēmējs Vladimirs Antonovs finansēja darījumu, kurā pērnā gada sākumā Zviedrijas autobūvētājs Saab tika pārpirkts no ASV koncerna General Motors (GM), vēstī portāls carsuk.net, atsaucoties uz Zviedrijas laikrakstu Dagens Industri.

Saab ģenerāldirektors Viktors Mullers intervijā Zviedrijas sabiedriskajam telekanālam STV atklājis, ka 74 miljonus ASV dolāru (38,6 miljonus latu), kurus tolaik pastāvošā kompānija Spyker (tagad Swedish Automobile) par Saab iegādi samaksāja amerikāņiem, Antonovs piešķīris vienai no Mulleram piederošajām kompānijām.

Mullers intervijā arī atzina, ka viņam piederošā kompānija joprojām ir parādā Antonovam, no kura Latvija vien vēlas atgūt no Latvijas Krājbankas izzagto naudu 150 miljonu latu apmērā, kas saskaņā ar izmeklēšanā atklāto izmantota Antonova projektiem, tostarp autokoncerna Saab pārņemšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievijas finansists Vladimirs Antonovs izteicis šaubas par Saab Automobile automašīnu pārdošanas mērķiem, piebilstot, ka Zviedrijas autoražotājam varētu būt nepieciešama papildus nauda, vēsta thelocal.se

«Ja mērķis netiks sasniegts, būtu jauki, ja Saab būtu 50 - 70 miljoni eiro - kaut kas nedaudz papildus, uz ko paļauties. Mēs esam gatavi nodrošināt šo naudu, ja mums to ļaus EIB,» Antonovs klāstījis ziņu aģentūrai TT, šajā gadījumā domājot Eiropas Investīciju banku.

Viņš nesaskata nekādu risku, ka EIB varētu atsaukt savu aizdevumu Saab gadījumā, ja viņš iesaistīsies kā finansējuma nodrošinātājs.

«EIB ir fantastiska drošība un fantastiska procentu likme Saab aizdevumā. Kādēļ viņiem to ņemt atpakaļ? Šobrīd viss strādā labi,» teicis Antonovs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrija varētu būt palīdzējusi mazināt naudas grūtībās nonākušā Saab finansiālās problēmas, bet autoražotāja nedienas ir tālu no beigām, jo tam tikai gadu pēc izglābšanas no bankrota draud likviditātes krīze, vēsta thelocal.se.

«Valdība ir devusi Saab zaļo gaismu aizņemties naudu ikdienas operācijām,» piektdien reportieriem pavēstīja Zviedrijas Uzņēmējdarbības un enerģētikas ministre Mauda Olofsone (Maud Olofsson).

Taču nozares eksperti esot skeptiski par to, vai šis solis būs pietiekams, lai glābtu ikonisko autoražotāju, kas no aizmirstības jau tika izglābts 2010.gada janvārī, kad Nīderlandes uzņēmums Spyker pēdējā brīdī iegādājās to no General Motors.

«Tas nav risinājums. Tā ir tikai ļoti īsa termiņa lieta. Tas ir tāpat kā nodrošināt kādam dzīvību vēl vienu dienu,» teicis Larss Holmkvists (Lars Holmqvist), Briselē bāzētās Automobiļu piegādātāju Eiropas asociācijas vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Saab bankrots Viking motora darbību neietekmēs

Nozare.lv, 19.12.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas autobūves uzņēmuma Saab Automobile pirmdien tiesā iesniegtais bankrota pieteikums automašīnu Saab pārstāvja Latvijā SIA Viking motors darbu neietekmēs, sacīja Viking motora pārstāve Arta Glaudiņa.

Glaudiņa norādīja, ka, neskatoties uz to, ka automašīnas vairs netiek ražotas un jaunie Saab auto ir pārdoti, Viking motors turpina pārdot mazlietotus un lietotus auto, kā arī piedāvā autoservisa pakalpojumus. «Servisa pakalpojumi ir pastāvējuši visu laiku, kopš Saab bijušas grūtības,» sacīja auto dīlera pārstāve.

Glaudiņa norādīja, ka Viking motora vadība par uzņēmuma tālāko rīcību pēc Saab ražotāja bankrota varētu spriest tuvākajā laikā.

Bez Saab Viking motors tirgo arī Cadillac, Corvette un Hummer automašīnas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Pateicoties lielam pasūtījumam no Ķīnas, Saab varēs samaksāt darbinieku algas

Gunta Kursiša, 27.06.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedru automašīnu ražotājs Saab paziņojis par liela pasūtījuma saņemšanu no kādas Ķīnas kompānijas. Šis pasūtījums nodrošinās to, ka Saab izmaksās saviem darbiniekiem algas līdz mēneša beigām, vēsta BBC.

Vēl pagājušajā nedēļā kompānija paziņoja, ka tai nepietiek līdzekļu, lai veiktu maksājumus. Tagad kompānija atklājusi, ka ir saņēmusi priekšapmaksu 13 miljonu eiro apmērā par 582 Saab transportlīdzekļu no kāda Ķīnas pasūtītāja. Priekšapmaksa būs pietiekama, lai automašīnu ražotājs spētu izmaksāt darbiniekiem algas un veikt dažus maksājumus piegādātājiem. Saab šobrīd neatklāj Ķīnas pasūtītāja vārdu.

Ražošanu atjaunot Saab tomēr vēl nav spējīgs.

Jau agrāk šomēnes Spyker paziņojis, ka ir slēdzis darījumu ar diviem Ķīnas uzņēmumiem, kas gatavi Saab investēt 245 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vairāki dīleri Zviedrijā nolēmuši atteikties no Saab automašīnām, vēsta thelocal.se. Tas notiek laikā, kad turpinās izmeklēšana saistībā ar grūtībās nonākušā autoražotāja parādiem un darbiniekiem nav skaidrība, vai viņi saņems algas.

Līdz šim Zviedrijas Izpildes aģentūra (Kronofogden) bija saņēmusi informāciju par parādiem, kas veido 5,1 miljonu kronu (800 tūkstoši ASV dolāru). Šādu naudas summu Saab ir parādā četrām dažādām pusēm. Taču pirmdien tika sākta izmeklēšana saistībā ar vēl pieciem parādiem, kas kopumā veido trīs miljonus kronu. Tiek prognozēts, ka dažu nedēļu laikā neapmaksāto rēķinu summa varētu sasniegt 43 miljonus kronu.

Pagājušajā nedēļā SEB banka paziņoja, ka Saab kontā atrodas nauda, un tagad parādu iekasēšanas aģentūra saņēmusi informāciju arī no Nordea un lūgusi bankai «iesaldēt» Saab kontus.

Vienlaikus Zviedrijas auto dīleru ķēde Bilpartner nolēmusi pārtraukt pārdot jaunas Saab automašīnas tās desmit tirdzniecības vietās Zviedrijas dienvidos.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunie Saab īpašnieki plāno laist klajā pirmo jauno modeli 2014. gadā, tomēr jaunās automašīnas vairs nerotās Saab simbols – sarkanais grifs ar kroni galvā, vēsta thelocal.se.

Tika nolemts, ka jaunās automašīnas tiks sauktas Saab vārdā, tomēr kompānija vairs nevarēs lietot līdzšinējo grifa logo, ko turpmāk izmantos Saab aizsardzības un aeronautikas grupa (Saab Defence group), kā arī Scania kravas automobiļi, kas abi vēl aizvien būs tās pašas korporācijas daļa. Vieglo automašīnu ažotāju kompānijai būs jaunā īpašnieka Nevs vārds, norādīja uzņēmuma pārstāvis Matiass Bergmans (Mattias Bergaman). Saskaņā ar kompānijas pausto, Saab līdzšinējais logo uzņēmumam bija mazāk svarīgs.

«Mēs būvējam jaunu kompāniju un jaunu tēlu, un Saab vārds bija tas, ko vēlējāmies,» norādīja kompānijas pārstāvis. Tajā pašā laikā viņš neatklāja, kāds būs jaunais Saab logo.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Miljardieris Antonovs glābs Saab

Lelde Petrāne, 29.04.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

General Motors un Zviedrijas valdība ceturtdien panāca vienošanos ar Saab mātes kompāniju, kas paver ceļu finanšu darījumam ar Krievijas biznesmeni Vladimiru Antonovu, ziņo nytimes.com.

Vienošanās likvidē strupceļu, kas kopš aprīļa sākuma radījis šaubas par Saab nākotni. Autoražotājs apturēja ražošanu rūpnīcā Trolhetenā, Zviedrijā, jo nespēja norēķināties ar piegādātājiem.

Spyker Cars, Nīderlandes sporta automašīnu ražotājs, kas iegādājās Saab no GM 2010.gadā, cīnās, lai atgrieztu kompāniju uz stabiliem pamatiem. Tas mēģināja iegūt naudu, pārdodot Saab nekustamā īpašuma aktīvus Krievijas biznesmenim Antonovam, lai pēc tam tos nomātu. Taču darījumu aizkavēja Eiropas Investīciju bankas, GM un Zviedrijas valdības izvirzītie nosacījumi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Naudas grūtībās nonākušais Zviedrijas autoražotājs Saab trešdien paziņojis darbiniekiem, ka viņiem nav nepieciešams atgriezties darbā, jo finansējuma meklējumi joprojām turpinās. Nauda ļautu atkal iedarbināt ražošanas līnijas, kas apturētas jau vairāk nekā trīs nedēļas, vēsta thelocal.se.

Darbiniekiem sniegta jaunākā informācija par situāciju un norādīts turpināt palikt mājās, jo «ražošanas līniju nevar normāli darbināt», sacījusi autoražotāja pārstāve Gunilla Gustavs, skaidrojot, ka trešdienas darbinieku sanāksme tika plānota kopš pagājušās nedēļas.

Tikmēr Zviedrijas premjerministrs Frēdriks Reinfelds un uzņēmējdarbības ministre Moda Olofsone abi atkārtoti trešdien apliecinājuši, ka Zviedrija kā valsts neplāno iesaistīties un glābt Saab, ja tas nespēs nodrošināt finansējumu, lai «noturētos virs ūdens».

«Mēs esam darījuši, cik varējām,» teikusi Olofsone.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Saab par 100 miljoniem eiro pārdos ķīniešiem

Dienas Bizness, 28.10.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Swedish Automobile automašīnu ražotājus Saab Automobile AB un Saab Great Britain Ltd. par 100 miljoniem eiro pārdos Ķīnas kompāniām Pang Da Automobile Trade Co. un Zhejiang Youngman Lotus Automobile Co.

Galīgā vienošanās tiks parakstīta pēc tam, kad tiks izpildīti visi nepieciešamie nosacīju, tostarp saņemtas atļaujas no attiecīgajām iestādēm, akcionāriem un citiem darījumā iesaistītajiem. 100 miljonu eiro lielo maksājumu Ķīnas uzņēmumi veiks pa daļām, ziņo Wall Street Journal.

Šāds paziņojums sekoja neilgi pēc tam, kad Saab tiesiskās aizsardzības administrators Gajs Lofalks (Guy Lofalk) nāca klajā ar informāciju, ka atsauks savu tiesā iesniegto lūgumu izbeigt Saab aizsardzību no kreditoriem.

Abi Ķīnas uzņēmumi esot piekrituši ieguldīt Zviedrijas automašīnu ražotājā pietiekami lielus līdzekļus, lai varētu veikt Saab restrukturizāciju. Līdz ar pārdošanas līguma noslēgšanu pamatīgas izmaiņas skars arī pašu restrukturizācijas plānu, vēsta Wall Street Journal, atsaucties uz Saab tiesiskās aizsardzības administratora sacīto.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad aprit 65 gadi, kopš dienas gaismu ieraudzīja pirmā toreiz vēl lidmašīnu ražotāja Svenska Aeroplan AB izgatavotā Saab automašīna, raksta laikraksts Latvijas Avīze.

Tagad gan šis autoražotājs, visticamāk, iestūrējis finiša taisnē.

2011. gada aprīlī tika izgatavots pēdējais Saab modelis, un kopš tā brīža finansiālo grūtību dēļ šo auto ražošana vairs nenotiek.

Saab cienītāji piesardzīgi vērtējot iespējas kompāniju glābt. «Visspilgtāk Saab raksturo drošība. Tas ir ģimenes un dizaina auto,» trīs šā auto raksturīgākās īpašības minējis Saab dīlera Latvijā Viking Motors pārstāvis Mārtiņš Jakovickis. «Ļoti liela uzmanība tiek pievērsta aktīvajai un pasīvajai drošībai, ģimenes drošībai. Daudz domāts, lai braukšana šajā automobilī būtu ērta. Piemēram, sēdekļi ir fantastiski ērti,» viņš slavējis šīs markas automašīnas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Naudas grūtībās nonākušais Zviedrijas autoražotājs Saab pārtraucis ražošanu rezerves daļu trūkuma dēļ. Tas noticis tikai divas nedēļas pēc ražošanas atsākšanas, vēsta thelocal.se.

Saab Automobile pārstāve Gunilla Gustavs informējusi, ka autoražotājs samazinājis kopējos ražošanas mērķus šai nedēļai un attiecībā uz tuvākajām dienām izlems, «kad un kādā ātrumā līnija darbosies».

Zviedrijas sabiedriskā radio vietējā filiāle Zviedrijas rietumos, kur atrodas Saab Trolhetenas rūpnīca, gan ziņojusi, ka darbiniekiem teikts - ražošana šonedēļ vairs nenotiks vispār.

Kā vēstīts, Saab ražošanu atsāka 27.maijā pēc vairākas nedēļas ilga pārtraukuma, kas bija saistīts ar piegādātājiem nesamaksātiem rēķiniem, kā rezultātā bija traucētas detaļu piegādes.Arī tagad kā ražošanas apturēšanas iemesls tiek minēts detaļu trūkums.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Austrālijas blogeris, kura aizraušanās ir Saab automašīnas un kurš, pēc Saab priekšsēdētāja vārdiem, «spēlēja galveno lomu Saab glābšanā», apbalvots ar darbu Zviedrijas autoražotājā, ziņo thelocal.se.

Saab Automobile paziņojis, ka tas pieņem darbā Austrālijas Saab entuziastu Stīvenu Veidu (Steven Wade) kompānijas globālajā sociālo mediju mārketinga komandā.

Pēdējos sešus gadus Veids no savām mājām Melburnā, Austrālijā vadījis SaabsUnited blogu.

Kopš dibināšanas vietne kļuvusi populāra Saab fanu vidū visā pasaulē un ir pazīstama kā avots detalizētai un jaunai informācijai par kompāniju.

Kad ASV autoražotāja General Motors (GM) grūtību dēļ draudēja Saab bankrots, Veids uzrunāja šīs automašīnu markas fanus un izrādījās, ka pasaulē ir daudz cilvēku, kuriem rūp Saab.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas autoražotāji Pang Da un Youngman, Zviedrijas Saab jaunie īpašnieki, plāno investīcijas aptuveni 7,5 miljardu kronu (1,16 miljardi ASV dolāru) apmērā, ziņo thelocal.se.

Investīciju pirmais posms paredz 2 miljardu kronu iepludināšanu - šī nauda tiks piešķirta rūpnīcai Trolhetenā, Zviedrijas rietumos, lai darbu varētu atsākt ražošanas līnijas, kas bez darba bijušas vairāk nekā sešus mēnešus.

Pēc tam Ķīnas duets paredz ieguldīt 5,5 miljardus kronu jaunu auto modeļu attīstībā.

Investīciju mērķis būšot attīstīt modeli, kas aizstātu pašreizējo Saab 9-3, kā arī izstrādāt mazāku Saab modeli un divus lielākus transportlīdzekļus.

Saab pārstāvis Ēriks Gērs nav vēlējies apstiprināt šo medijos izskanējušo informāciju, bet norādījis, ka restrukturizācijas plāns, kas tiks prezentēts pirmdien, paredz «lielas investīcijas».

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Ķīnieši ķeras pie Saab kopiju ražošanas

Lelde Petrāne, 08.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vecā zviedru Saab 9-5 ķīniešu versija esot attīstīta tik tālu, ka, pēc ražotāja vārdiem, pie auto dīleriem tā varētu nonākt jau šā gada beigās, vēsta thelocal.se.

Beijing Automotive Industry Holding Corporation (BAIC), daļa no Beijing Automotive Group, gada beigās plāno sākt pārdot savu pirmo modeli, kura pamatā ir Saab 9-5 platforma, kas no Saab Autmobile AB nopirkta 2009. gadā.

Auto, kas ir pazīstams kā C709, ir aprīkots ar 2,0-litru turbo benzīna dzinēju. Automašīnas cena gan pagaidām netiek atklāta.

Balstoties uz Saab 9-5 platformu, BAIC nākamo dažu gadu laikā pat plānojot nākt klajā ar produktu līniju.

BAIC iegādājusies arī Saab 9-3 platformu, un saskaņā ar kompānijas iepriekš teikto ķīniešu modelis T60, kura pamatā ir šī platforma, arī tiks ražots jau šajā gadā.

BAIC pieder Ķīnas valstij, un tās galvenā mītne ir Pekinā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Saab Automobile pārdošanas sāga, iespējams, beidzot noslēgusies

Lelde Petrāne, 07.06.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bankrotējušā Zviedrijas autoražotāja Saab aktīvu pārdošana ir noslēgusies, vēsta Zviedrijas mediji. Galvenais pircējs varētu būt zviedru elektroauto konsorcijs.

Kā ziņojis Sveriges Radio, Saab Automobile iegādāsies elektroauto konsorcijs National Electric Vehicle Sweden (NEVS). Tomēr tā vadītājs pagaidām atturējies apstiprināt šo informāciju.

«Es tiešām nevaru to darīt,» teicis NEVS valdes priekššedētājs Karls-Ēriks Trogens.

Kā vēstījusi ziņu aģentūra TT, abi Saab administratori bijuši pārāk aizņemti, lai runātu par darījumu. Par to, ka darījums noslēdzies, pirmā ziņojusi Trolhetenas vietējā ziņu vietne ttela.se.

Iepriekš tika ziņots, ka konsorcijs par Saab ir gatavs maksāt 1,5 līdz 1,8 miljardus kronu (208-250 miljoni ASV dolāru), neiekļaujot rezerves daļu uzņēmumu Saab Parts.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nīderlandes Spyker Cars, Zviedrijas Saab īpašniece, paziņojusi, ka ražošana apturēta uz nenoteiktu laiku, kamēr tā radīs risinājumu finansējuma problēmām, lai samaksātu piegādātājiem, ziņo thelocal.se.

«Spyker un Saab Automobile šobrīd diskutē ar vairākām pusēm, lai nodrošinātu papildu īstermiņa un vidēja termiņa finansējumu Saab Automobile,» kompānija norāda otrdien izplatītajā paziņojumā.

Tā apstiprinājusi, ka ražošanas atsākšana prasīs aptuveni nedēļu, pat ja Zviedrijas Valsts parāda birojs aptiprinās plānu pārdot Saab nekustamo īpašumu.

Bloomberg vakar vēstīja, ka Spyker Cars plāno pārdot Saab Automobile īpašumu kompānijai, ko kontrolē Krievijas investors Vladimirs Antonovs, un tad to nomāt, lai glābtu naudas grūtībās nonākušo Saab no bankrota.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Automašīnu ražotājs Saab Automobile tiesā iesniedzis bankrota pieteikumu pēc tam, kad kompānijas iepriekšējais īpašnieks General Motors bloķēja Ķīnas investoru centienus pārņemt zaudējumus nesošo Zviedrijas kompāniju.

Kā vēsta Associatd Press, tad iesniegumu tiesai nodevis pats autoražotāja Saab vadītājs Viktors Mullers (Victor Muller).

Tiek sagaidīts, ka tiesa šo iesniegumu apstiprinās vēlāk šodien. Lai gan joprojām pastāv neliela iespēja, ka Saab maksātnespējas administratoram izdosies pārdot kompāniju, eksperti lēš, ka šādā gadījumā autoražotājs, visticamāk, tiks sadalīts mazākās daļās.

Saab patlaban pieder kompānijai Swedish Automobile, kas norāda, ka Ķīnas investori pārtraukuši savus centienus pārņemt Saab, finansējot kompānijas reorganizāciju, pēc tam kad viņu pēdējo risinājumu noraidīja ASV kompānija General Motors, kas Saab pārdeva 2010. gadā, taču paturēja savā īpašumā dažādas tehnoloģiju licence.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

No amata atkāpies Saab boss

Lelde Petrāne, 25.03.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jans Āke Džonsons (Jan Ake Jonsson) nolēmis atkāpties no Zviedrijas autoražotāja Saab Automobile prezidenta un vadītāja amatiem, atsaucoties uz kompānijas piektdien izplatīto paziņojumu, vēsta thelocal.se.

«Pēdējie trīs gadi, protams, ir bijuši ļoti prasīgi un piespieduši mani veltīt savu laiku vienai lietai - manam darbam,» sacījis Džonsons, piebilstot, ka tagad viņš vēlas kaut nedaudz laika veltīt arī citām lietām.

«Esmu pārliecināts, ka Saab Automobile ir uz pareizā ceļa,» viņš piebildis.

Pārejas periodā līdz jauna vadītāja iecelšanai amata pienākumus pildīs Saab priekšsēdētājs Viktors Mullers (Victor Muller).

Jauna bosa meklējumi jau esot sākušies.

Mullers, kura uzņēmums Spyker Cars pārņēma Saab 2010.gadā, paudis nožēlu, ka Džonsons nolēmis pamest kompāniju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Piegādātājs pieteicis Saab «meitas» bankrotu

Lelde Petrāne, 22.07.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Autoražotāja Saab meitas uzņēmuma Saab Automobile Tools piegādātājs vēlas, lai Saab Automobile Tools tiktu atzīts par bankrotējušu, ziņo thelocal.se.

Rajona tiesā vērsies uzņēmums SwePart Verktyg AB.

Kā informējis Swepart Verktyg priekšsēdētājs Larss Tunbergs, runa ir par kopumā pieciem miljoniem kronu (aptuveni 400 tūkstoši latu). Saab esot atkārtoti apliecinājis, ka saistības tiks nokārtotas, bet pēdējā solījuma termiņš bijis 2. jūnijs.

Kad arī 8. jūnijā maksājums nav saņemts, Tunbergs un Swepart Tools zaudējuši pacietību.

«Tas salauza manu uzticību,» akcentējis Tunbergs.

Saab Tools un Saab Parts tika izveidoti saistībā ar Eiropas Investīciju bankas aizdevumiem.

Meitas uzņēmumi kopumā Saab Automobile aizdevuši vismaz 800 miljonus kronu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Saab plāno aizstāt EIB aizdevumu, paverot ceļu Antonovam

Lelde Petrāne, 26.07.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saab Automobile plāno aizstāt 2,2 miljardu kronu aizdevumu no Eiropas Investīciju bankas (EIB), ļaujot Krievijas uzņēmējam Vladimiram Antonovam kļūt par līdzīpašnieku, atsaucoties uz Dagens Nyheter vēstīto, ziņo thelocal.se.

«Kad jaunais aizdevums būs gatavs, Antonovs ir gatavs ienākt un iegūt 29,5 procentus akciju,» sacījis Antonova pārstāvis Larss Karlstroms.

EIB ir šķērslis Krievijas uzņēmēja plānā kļūt par Saab īpašnieku, bet, atmaksājot investīciju bankai aizdevumu, Saab no šī ierobežojuma atbrīvotos.

Kā stāstījis Karlstroms, Saab plāns ir izmantot savus meitas uzņēmumus kā nodrošinājumu jaunajam aizdevumam.

«Saab rezerves daļu un piederumu kompānija Saab Parts viena pati ir 3,5 līdz 4 miljardus kronu vērta. Uz ielām ir miljons Saab automašīnu, kurām nākamajos 20 gados būs nepieciešamas rezerves daļas,» viņš skaidrojis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Saab ražošanu varētu atsākt tikai nākamnedēļ

Lelde Petrāne, 07.04.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Autoražotājs Saab Automobile ceturtdien paziņojis, ka ražošana neatsāksies līdz nedēļas beigām, jo tas cenšas atrisināt likviditātes problēmas, kas traucē tā spējai samaksāt piegādātājiem, vēsta The Wall Street Journal.

Kompānijai, Nīderlandes autoražotāja Spyker Cars NV vienībai, vajadzēja nostiprināt savas finanses, lai atsāktu ražošanu, stāstījusi Saab pārstāve Gunilla Gustavs. Saab izskata vairākus iespējamos risinājumus, viņa sacījusi, bet atteikusies sniegt sīkāku informāciju. «Mēs esam pārliecināti, ka risinājums būs drīz,» akcentējusi Saab pārstāve, piebilstot, ka ražošana varētu atsākties nākamās nedēļas sākumā.

Ražošana Saab rūpnīcā Trolhetenā, Zviedrijas rietumos pēdējo divu nedēļu laikā pārtraukta vairākas reizes, un tam pamatā ir detaļu trūkums, jo piegādātāji, kuriem nav samaksāts, ir aizturējuši piegādes.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Zviedri vēl cer, ka Obama glābs Saab

Lelde Petrāne, 14.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas arodbiedrība IF Metall uzrakstījusi vēstuli ASV prezidentam Barakam Obamam saistībā ar bankrotējušo Zviedrijas autoražotāju Saab, vēsta thelocal.se.

Vēstule mudina prezidentu piespiest bijušo Saab īpašnieku General Motors atbrīvot tehnoloģiju licences jebkuram potenciālajam Saab pircējam.

Cerība ir uz līdzīgu attieksmi no Obamas kā tas bija General Motors gadījumā 2009.gadā, kad kompānija tika izglābta no bankrota.

«Mūsu cerība ir, ka jūs sajutīsiet - Saab Automobile ir glābšanas vērts. Mēs - vairāk nekā 4500 auto darbinieki Zviedrijā, gaidām jūsu atbildi,» teikts vēstulē.

Arodbiedrības pārstāvis norādījis, ka vēstules pirmais mērķis ir sarunu uzsākšana.

Saab Automobile iesniedza bankrota pieteikumu Zviedrijas tiesā 2011.gada decembrī, jo neizdevās tā pārdošanas darījums. Tajā lielā mērā vainojama GM nevēlēšanās atbrīvot Saab tehnoloģiju licences, kas ir būtiskas, lai ražotu Saab 9-4X un Saab 9-5.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Krīzē ieslīgušais Saab pieteicies biznesa pārstrukturēšanai

Lelde Petrāne, 07.09.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas autoražotājs Saab Automobile, kas turpina cīnīties ar briestošajiem parādiem, ir iesniedzis pieteikumu biznesa pārstrukturēšanai, atsaucoties uz īpašnieku Swedish Automobile izplatīto informāciju, ziņo thelocal.se.

Šāds solis sperts pēc intensīvām spekulācijām un ziņojumiem, ka Saab «naudas maks» ir tukšs, par ko liecina gan darbiniekiem neizmaksātās algas, gan neapmaksātie piegādātāju rēķini.

Pārstrukturēšanas pieteikums nodrošina Saab aizsardzību no kreditoriem un arī nozīmē to, ka darbinieku algas izmaksās valsts.

Saskaņā ar paziņojumu presei pieteikums rajona tiesai iesniegts trešdien no rīta.

Pārstrukturēšanā iekļautas arī Saab «meitas» Saab Automobile Powertrain un Saab Automobile Tools.

Kā norāda īpašnieki, mērķis ir nodrošināt «īstermiņa stabilitāti» un vienlaikus pavērt iespēju saņemt papildu finansējumu no Ķīnas uzņēmumiem Pang Da un Youngman.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Papildināts - Saab iegūst vēl 150 miljonus eiro no Ķīnas Hawtai; atsāks ražošanu

Lelde Petrāne, 03.05.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saab un tā īpašnieks Nīderlandes autoražotājs Spyker Ķīnā parakstījuši vienošanos par stratēģisku partnerību, saskaņā ar kuru grūtībās nonākušais Zviedrijas autoražotājs saņems 150 miljonu eiro finansējumu, atsaucoties uz Spyker otrdien sniegto informāciju, ziņo swedishwire.com.

Partnerība ar Hawtai Motor Group seko paziņojumam pirmdien, kurā tika informēts, ka Saab saņēmis īstermiņa naudas «injekciju» 30 miljonu eiro apmērā, lai atsāktu ražošanu nedēļas laikā. Īstermiņa finansējums nāk no ieguldījumu fonda Gemini.

«Spyker un Saab parakstīja vienošanos ar Hawtai Motor Group Limited. Šī vienošanās nosacīti nodrošina vidēja termiņa finansējumu,» teikts Spyker preses relīzē.

Hawtai 120 miljonus eiro ieguldīs, pretī saņemot 29,9% daļu Spyker.

Spyker nopirka Saab no General Motors 2010.gada janvārī.

Komentāri

Pievienot komentāru