Sabiedrisko transportu Rīgā nosaka par prioritāti

2007. gada 09. oktobris plkst. 17:19
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Atsaucoties uz Rīgas mēra lūgumu, Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) ir sagatavojis un iesniedzis virkni priekšlikumu turpmākajam rīcības plānam satiksmes plūsmas atvieglošanai Rīgā. Rīgas domes koalīcijas padome konceptuāli atbalstījusi ierosinājumu būtiski palielināt priekšrocību sabiedriskajam transportam, kā arī sastrēgumstundās noteikt papildus kravu transporta satiksmes ierobežojumus.

Ņemot vērā straujo automašīnu skaita palielināšanos un ierobežotās ielu tīkla caurlaides spējas Rīgā, departamenta priekšlikumi attiecas gan uz sabiedriskā transporta prioritātes nodrošināšanu, gan kravu transporta satiksmes ierobežojumiem sastrēgumstundu laikā atsevišķās vietās, informēja Rīgas dome.

Tāpat tika iesniegta virkne priekšlikumu nepieciešamajām izmaiņām valsts likumdošanā un normatīvajos aktos gan avārijas seku ātrākai likvidēšanai un transportlīdzekļu evakuācijai no brauktuves, gan sodu apmēra paaugstināšanai par transportlīdzekļu novietošanu neatļautā vietā, kā arī mācību automašīnu kustības ierobežošanai sastrēgumstundu laikā, preču piegādes optimizēšanai u.c.

Pēc koalīcijas padomes lēmuma Rīgas domes Satiksmes departaments mēneša laikā izstrādās konkrētu plānoto sabiedriskā transporta koridoru shēmu ar sabiedriskā transporta joslām un ielu posmiem, kuros būtu aizliedzama automašīnu satiksme pa tramvaja sliedēm. Tāpat paralēli tam tramvaju satiksmes uzlabošanai atsevišķās vietās, piemēram, Krišjāņa Barona un Miera ielā, jau tuvākā mēneša laikā tiks izskatīta iespēja ierobežot automašīnu satiksmi pa tramvaju sliežu ceļiem. Tāpat jau nākošnedēļ Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē izskatīšanai tiks iesniegts priekšlikums par nepieciešamajiem kravu transporta satiksmes ierobežojumiem sastrēgumstundu laikā.

Papildus 2006.gada rudenī RDSD izstrādājam rīcības plānam satiksmes plūsmas atvieglošanai, no kura jau realizēti aptuveni 80% darbu, piedāvāts veikt arī sekojošas satiksmes organizācijas izmaiņas:

1. Rīgas centrā mainīt ielu malās esošo stāvvietu novietojumu no t.s. "skujiņas" uz paralēlu brauktuvei:

· Elizabetes ielas posmā no Krišjāņa Barona ielas līdz Aleksandra Čaka ielai;

· Dzirnavu ielas posmā no Ernesta Birznieka- Upīša ielas līdz Brīvības ielai;

· Stabu ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Baznīcas ielai;

· Kalpaka bulvāra posmā no Brīvības ielas līdz Reimersa ielai;

· Sporta ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Vesetas ielai;

2. Sabiedriskā transporta joslas izveide Slokas iela – Uzvaras bulvāris – Akmens tilts – Krasta iela – Turgeņeva iela;

3. Sabiedriskā transporta prioritātes noteikšana Avotu ielā abos virzienos.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām