Enerģētika

Sadales tīkls: citu uzņēmēju nolaidības dēļ arvien biežāk klienti paliek bez elektrības

Gunta Kursiša, 13.08.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Arvien biežāk elektropiegādi klientiem nozīmīgi ietekmē citu uzņēmēju jeb trešo personu nevērīga vai nepietiekami profesionāla darbība, ir pārliecināti a/s Sadales tīkls pārstāvji.

Tipiski nodarījumi ir elektrisko kabeļu pārrakšana pilsētās, kur būvuzņēmēji vai to līgtas personas veic rakšanas darbus bez saskaņojuma ar komunikāciju - elektrības, ūdens apgādes, kanalizācijas - uzņēmumiem vai arī darbus veic pavirši, neievērojot izsniegtos norādījumus, norāda a/s Sadales tīkls pārstāvji.

«Ierasts, ka šādos gadījumos pārmetumus uzklausa pārtraukto pakalpojumu nodrošinātāji, ne patiesie neērtību izraisītāji,» sūdzas Sadales tīkla pārstāvji, norādot, ka pirmdien Liepājā būvfirma Ālande Zirņu un Ulmales ielas krustojumā pārraka 10 kV kabeli, tādēļ 913 klientiem Ezerkrasta un Vecliepājas mikrorajonu iedzīvotājiem tika traucēta elektropiegāde, savukārt a/s Sadales tīkls vairākas stundas veica pārslēgumus, lai piegādātu elektroenerģiju, izmantojot citas elektrolīnijas.

No šā gada februāra Sadales tīkls konstatējis 13 gadījumus, kad būvorganizāciju rakšanas darbu dēļ tikuši pārrauti Sadales tīkla kabeļu un tika traucēta elektroapgāde.

Komentāri

Pievienot komentāru