Enerģētika

Sadales tīkls šogad plāno investīciju projektus 106 miljonu eiro apmērā

Dienas Bizness, 17.02.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sadales tīkls šogad iecerējis realizēt investīciju projektus 106 miljonu eiro apmērā, intervijā laikrakstam Diena stāsta Sadales tīkla valdes loceklis Ilvars Pētersons.

«2015. gadā mēs plānojam realizēt investīciju projektus 106 miljonu eiro apmērā. Nolietotās gaisvadu līnijas tiks pārbūvētas mūsdienīgākos risinājumos - zemē ieraktos kabeļos, tādējādi paaugstinot elektroenerģijas piegādes nepārtrauktību un mazinot laika apstākļu, piemēram, vētru, ietekmi uz elektrības piegādi. Tāpat turpināsim jaunu apakšstaciju izbūvi,» viņš saka.

Būtisks darbs tikšot veltīts, attīstot tā dēvēto viedo elektrotīklu - daļa cilvēku darba, kas šobrīd nepieciešams tīkla apkalpošanā, tiks aizstāta ar modernajām informācijas tehnoloģijām, nodrošinot, piemēram, patērētās elektroenerģijas uzskaites datu apkopošanu no mājsaimniecībām un uzņēmumiem attālinātā veidā. Tāpat šāds tīkls uzlabojot klientu apkalpošanas kvalitāti, jo sistēma automātiski ziņo uzņēmumam, kad un kur ir radušies elektrības bojājumi, līdz ar to uzņēmums operatīvāk sāk bojājumu novēršanas pasākumus.

I. Pētersons norāda - līdzīgi kā citi elektroenerģijas sadales sistēmas operatori Eiropas Savienībā, kas izmaksu samazināšanas un klientu apkalpošanas ērtību labad mājsaimniecību tehnoloģiski novecojušos elektrības skaitītājus aizstāj ar jaunākās paaudzes jeb viedo risinājumu elektroenerģijas skaitītājiem, arī Sadales tīkls 2014. gadā uzsāka līdzīgu projektu Latvijā. «Viedo elektroenerģijas skaitītāju uzstādīšanas mērķis ir nodrošināt klientus ar detalizētu operatīvo informāciju par to elektroenerģijas patēriņu, veicināt energoefektivitātes pasākumus un samazināt nepieciešamību apmeklēt mājsaimniecības vai uzņēmumus, lai veiktu patērētās elektrības uzskaites pārbaudes. Viedie skaitītāji nodrošina iespējas elektrības patēriņa rādījumus nolasīt attālināti. Jau pagājušajā gadā lielākajiem patērētājiem (runa ir par privātpersonām) uzstādījām 50 000 šādu skaitītāju, šogad plānots uzstādīt ap 110 000 skaitītāju. Tā ka desmit gadu laikā plānojam nomainīt visus skaitītājus. Viedie skaitītāji arī ļauj izsekot līdzi elektrības patēriņam katru stundu. Piemēram, veļasmašīnu var darbināt laikā no desmitiem vakarā līdz četriem no rīta, kad elektrības cena ir viszemākā. Tas nozīmē, ka klienti var labāk plānot savu elektrības lietošanu un izvēlēties atbilstošāko tirgotāju elektrības piedāvājumu, kas ļauj šīs priekšrocības izmantot,» skaidro Sadales tīkla valdes loceklis.

Visu interviju Elektrības piegādē izmaiņu nav lasiet otrdienas, 17. februāra, laikrakstā Diena (12.-13. lpp.)!

Komentāri

Pievienot komentāru