Mazumtirdzniecība

Sadauska: uzņēmumi, kas maksā nodokļus, automātiski ir par 50% nekonkurētspējīgāki

Dienas Bizness, 11.03.2013

Benita Sadauska

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Ja skatāmies uz Domeniksu, mēs pēdējos gadus nodokļos maksājam vidēji 4,5 miljonus latu. Liela daļa no tā ir iedzīvotāju ienākuma un sociālais nodoklis. Uzņēmumi, kas maksā nodokļus, automātiski ir par 50% nekonkurētspējīgāki nekā tie, kuri nodokļus nemaksā,» intervijā laikrakstam Diena stāstījusi SIA Domenikss valdes priekšsēdētāja Benita Sadauska.

«Nevar runāt kaut vai par pēcpārdošanas pakalpojumiem, nevar viena servisa stunda maksāt 11 latu, ieskaitot nodokļus. Tas ir iespējams, tikai nemaksājot nodokļus. Tas ir tik skaidri redzams,» teikusi SIA Domenikss valdes priekšsēdētāja.

Runājot par Latvijas darba tirgu, B. Sadauska atklājusi: «Mums ir ap 190 darbinieku un ap 40 vakantu darbvietu.»

Viņa arī stāstījusi, ka ir ļoti palielinājies Krievijas pilsoņu, kuri iegādājas automašīnas Latvijā, skaits. Jautāta, vai tas daļēji ir saistīts ar uzturēšanās atļaujām, ko tagad var dabūt, SIA Domenikss vadītāja atbildējusi: «Protams, jā, tikai tādēļ. Jo mēs uz Krieviju automašīnas netirgojam. Mēs tirgojam pārsvarā Latvijas tirgū. Protams, ja cilvēks sev nopērk māju vai dzīvokli, viņam vajag transportu.»

Vaicāta par mersedesu kvalitāti, B. Sadauska uzsvērusi: «Saprotiet, no vienas puses, automašīnas dzīves cikls ir ļoti samazinājies. Agrāk tie bija padsmit gadi, kad mainījās modelis, nu modeļi mainās straujāk. Modeļi mainās visu laiku. Protams, kaut tas nav attiecināms tikai uz Mercedes, kaut kādā mērā tas ietekmē kvalitāti. Bet nekādā ziņā mersedesam vairāk par citiem brendiem.»

Runājot par to, kur ražotas SIA Domenikss pārdotās mašīnas, vadītāja Dienai sacījusi: «Skatoties, kādas. Tās ražo Vācijā, Austrijā, ASV, vieglās automašīnas Eiropas tirgum. Smagās automašīnas - Vācijā, daļa autobusu ražota Turcijā, daļa mikroautobusu - Spānijā.»