Saeimas Sociālo lietu komisija atbalsta grozījumu projektu par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas 

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja likumprojektu par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas.

LETA, 13.12.2016

Attiecīgos grozījumus Finanšu ministrija sagatavojusi likumā par Par valsts sociālo apdrošināšanu, un tie tiks virzīti skatīšanai Saeimā.

Sociālo lietu komisija šodien atbalstīja arī saistīto grozījumu likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam un Par maternitātes un slimības apdrošināšanu virzīšanu izskatīšanai parlamentā.

Lēmumi šodien tika pieņemti ar opozīcijas balsīm, par balsojot arī opozīcijas deputātiem. Vienotības deputāti balsojumos atturējās.

Atteikšanās no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas ir viens no diviem punktiem Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) piedāvātajā nodokļu politikas izmaiņu plānā.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien skata piedāvājuma otro punktu - mikrouzņēmuma nodokļa paaugstināšanu līdz 15%. Ar šo pieaugumu plānots kompensēt līdz šim plānoto līdzekļu neiegūšanu pēc atteikšanās no minimālajām sociālajām iemaksām.

Valdošā koalīcija joprojām nav vienojusies par šīm iecerēm. Vienotības Saeimas frakcijas un valdes kopsēdes partija nav mainījusi noraidošo pozīciju pret ieceri pagaidām atteikties no minimālajām sociālajām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi no 1.janvāra.