Saistībā ar Muižnieces iespējamiem pārkāpumiem Ģenerālprokura sāk resorisko pārbaudi

2011. gada 04. marts plkst. 16:00
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ģenerālprokuratūra uzsākusi pārbaudi par iespējamu Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokola viltojumu. Ģenerālprokurora uzdevumā Saeimas deputāta A.Loskutova iesniegumā minēto faktu izvērtēšana uzdota Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokuroram, norādīts prokuratūras sabiedrisko attiecību speciālista Andreja Vaska informācijā. Tiesa gan, konstatējot, ka Saeimas deputāta A.Loskutova iesniegumā un tam pievienotajos materiālos minētās ziņas nav pietiekamas procesuāla lēmuma pieņemšanai, š.g. 3.martā prokurors uzsācis resorisko pārbaudi.

DB jau rakstīja, ka pērn par Satversmes tiesas tiesnesi ievēlētā kādreizējā Tautas partijas deputāte Vineta Muižniece 2009. gadā, iespējams, ir viltojusi Saeimas Juridiskās komisijas protokolu, lai nepieļautu nelegālas partiju finansēšanas kriminalizēšanu.

Proti, 2009. gada septembrī, kad Saeimas Juridiskā komisija lēma par attiecīgiem grozījumiem Krimināllikumā, V. Muižniece komisijas konsultantēm devusi norādījumu protokolā fiksēt, ka likumprojektu nepieciešams uzlabot, taču komisijas sēdes audioieraksts liecinot, ka Juridiskā komisija nolēmusi atbalstīt Krimināllikuma grozījumus pirmajā lasījumā.

Šis fakts atklājies tikai tagad, kad Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (Vienotība) no Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētāja Alekseja Loskutova (Vienotība) saņēmusi oficiālu jautājumu par to, kādēļ izskatīšanai Saeimā netiek virzīti Krimināllikuma grozījumi, kas paredzēja kriminālsodus par nelikumīgiem ziedojumiem politiskajām partijām. Kad deputāte par šo likumprojektu vaicājusi komisijas konsultantēm, viņas izstāstījušas par to, kā pēc V. Mužnieces rīkojuma sagatavojušas protokolu, kurš būtībā paredz apturēt Krimināllikuma grozījumu tālāku izskatīšanu Saeimā. Pēc tam I. Čepāne noklausījusies attiecīgās komisijas sēdes audioierakstu un konstatējusi, ka protokolā fiksētais komisijas viedoklis neatbilst patiesībā lemtajam.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām