Saistībā ar TeliaSonera skandālu tiesa iesaldē rekordlielu aktīvu apjomu

2013. gada 22. janvāris plkst. 14:37
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Stokholmas rajona tiesa otrdien iesaldējusi Uzbekistānā bāzētā TeliaSonera partneruzņēmuma aktīvus 1,8 miljardus Zviedrijas kronu (aptuveni 146 miljonu latu) apmērā, informē thelocal.se.

Uzbekistānā bāzētās firmas Takilant aktīvu iesaldēšana ir saistīta ar notiekošo kukuļošanas lietu un tās izmeklēšanu, turklāt iesaldēto aktīvu apjoms ir lielākais Zviedrijas vēsturē, noskaidrojusi ziņu aģentūra TT.

Tiesa norādīja, ka ir pamatotas aizdomas, ka Takilant pārstāvji ir piedalījušies kukuļošanas noziegumos vai arī tos padarījuši smagākus.

Prokuratūrai ir aizdomas, ka TeliaSonera maksājusi Takilant kukuļus par iespēju uzsākt darbību Uzbekistānā. Uzņēmums Takilant ir saistīts ar Uzbekistānas prezidenta Islama Karimova meitu Gulnaru Karimovu.

Takilant ir Gibraltārā bāzēta kompānija, kas pilnībā pieder 22 gadus vecai sievietei Gaijanei Avakjanai (Gayane Avakyan), kurai ir ciešas saites ar Uzbekistānas prezidenta meitu Gulnaru Karimovu.

TeliaSonera AB pieder 24,5% pamatkapitāldaļu Latvijas mobilo sakaru uzņēmumā Lavijas Mobilais telefons (LMT). Tāpat uzņēmumam pastarpināti, caur a/s Tilts Communications, pieder arī 49% kompānijas Lattelecom daļu. Tilts Communications pieder TeliaSonera, Sonera Corporation un Sonera Holding. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām