Sāk būvēt Baltijā vienīgo siltummaiņu rūpnīcu

2011. gada 26. oktobris plkst. 13:07
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijā, Salaspils novadā uzsākti lodēto siltummaiņu ražotnes būvniecības darbi, kas ilgs līdz 2012. gada vasaras beigām. Topošā ražotne būs vienīgā Baltijas un NVS valstu reģionā, informē uzņēmums SIA Eko Air. Projekta kopējās izmaksas veido nepilnus astoņus miljonus latu.

Plānots izveidot siltummaiņu ražotni ar augsti tehnoloģisku aprīkojumu, kam ražošanas jaudu un tehnoloģisko iespēju ziņā ir tikai nedaudz vairāk kā desmit līdzīgas ražotnes pasaulē, no kurām lielākā daļa ir izvietotas Eiropā, skaidro uzņēmums.

Topošā ražotne tirgum spētu piedāvāt 20 pieprasītākos siltummaiņu modeļus un nodrošināt ar produkciju 2 – 3% pasaules kopējā tirgus. Rūpnīcas kopējā platība ir 2,5 tūkstoši kvadrātmetru, bet, pieaugot ražošanas jaudām, iespējams paplašināt rūpnīcas kapacitāti.

Uzņēmums norāda, ka lielāko daļu (90%) produkcijas plānots realizēt Eiropas, Austrumeiropas, Baltijas un NVS tirgos.

Aizvadītajā gadā Latvijas Investīciju un attīstības un aģentūra (LIAA) noslēdza līgumu ar SIA Eko Air par starptautisko fondu līdzfinansējumu trīs miljonu latu apmērā programmā Augstas pievienotās vērtības investīcijas Eko Air projektam par siltummaiņu iekārtu ražotnes izveidi. Pārējās projekta izmaksas nodrošina projekta īstenotāji un banka Citadele.

«Rūpniecības celtniecības pamatā nav ambīcijas, bet gan Latvijas izdevīgais ģeoekonomiskais stāvoklis, globālā tendence radīt tehnoloģijas/produktus, kas sekmē energoresursu patēriņa optimizāciju un taupīšanu, kā arī know– how zināšanu bāze, kā to paveikt,» skaidro Sergejs Upadiševs, Eko Air valdes loceklis.

Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti iecerēts dibināt uzņēmumu - ANT Research Center, kur RTU audzēkņi universitātes mācībspēku un Eko Air speciālistu vadībā piedalītos jaunu materiālu un tehnoloģiju izpētē, dizainu izstrādē un ieviešanā ražošanā, stāsta uzņēmums.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām