Sāk eksportēt uz kaimiņvalstīm Latvijā ražotās garšvielas Twins un Anniņa

2011. gada 13. jūlijs plkst. 17:29
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Garšvielu ražotājuzņēmums SIA K&K sācis Latvijā ražoto garšvielu Twins un Anniņa eksportu uz Lietuvu un Igauniju.

«Patlaban Twins un Anniņa garšvielas ir nopērkamas nelielos veikalos visā Lietuvas un Igaunijas teritorijā. Bet šobrīd veicam pārrunas arī ar lieliem tirdzniecības tīkliem kaimiņvalstīs, lai ieviestu mūsu garšvielas arī to patstāvīgajā sortimentā,» saka uzņēmuma pārstāvis Maksims Čerņins.

Lietuvā un Igaunijā esot ļoti līdzīgi ēšanas paradumi kā Latvijā, tāpēc minētie tirgi izvēlēti kā pirmais solis eksporta plānos. Tuvākajā laikā uzņēmums K&K plāno tirgū laist arī jaunu veidu garšvielas.

Uzņēmums šogad palielinājis produkcijas ražošanas apjomus par 10%. «Šogad uzsākām tiešo sadarbību ar trešajām valstīm, kas ir garšvielu audzētāji, kā, piemēram, Vjetnama, Indija, Brazīlija, lai samazinātu mūsu produkcijas pašizmaksu. Tādējādi mēs esam neatkarīgāki no starpniekiem garšvielu tirgū un varam plānot savu darbu uz ilgākam laika periodam,» norāda saka M.Čerņins.

Banka Citadele uzņēmumam ir piešķīrusi finansējumu apgrozāmo līdzekļu palielināšanai 90 tūkst. eiro apmērā.

SIA K&K ražo vairāk nekā 50 garšvielu un maisījumu veidus no 12 pasaules valstīm. Uzņēmumā ir pārstāvēts tikai vietējais kapitāls. Anniņa un Twins garšvielu ražošana uzsākta 1999.gadā. Patlaban tas kopumā ražo apmēram 500 tūkst. paciņu garšvielu mēnesī, norādīts paziņojumā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām