Sāk Ķemeru teritorijas kompleksu attīstīšanu 

Jūrmalas pilsēta sākusi būvprojekta izstrādi daudzfunkcionālā dabas tūrisma centra izveidei Ķemeros un mežaparka labiekārtojumam, informē pašvaldībā.

Zane Atlāce - Bistere, 10.4.2018
1/2

SIA “Lauder Architects” dabas tūrisma centra vizualizācija

Tiek izstrādāts arī topošā izglītojošā dabas tūrisma centra ekspozīcijas tehniskais projekts. Dabas tūrisma centra izveide ir daļa no Jūrmalas pašvaldības Ķemeru attīstības plāniem, kas paredz kurortoloģijas atdzimšanu un dabas tūrisma attīstību, sakārtojot Ķemeru vēsturisko infrastruktūru un saglabājot unikālās Ķemeru dabas vērtības.

«Viens no būtiskiem virzieniem centra darbībā būs izglītība, dabaszinību apguves iespējas skolēniem, ko varēs īstenot ārpus izglītības iestāžu telpām. Centrs būs interaktīvs, izklaidējošs, izglītojošs un sabiedrību iesaistošs. Līdz ar dabas tūrisma centra attīstību ievērojami palielināsies tūrisma plūsma, un tas sekmēs arī jaunu tūrisma produktu un uzņēmējdarbības vides attīstību Jūrmalā kopumā,» uzskata domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Izglītojošā dabas tūrisma centra ekspozīcijas tehnisko projektu izstrādā uzņēmums Dd Project kopā ar audiovizuālā aprīkojuma projektēšanas uzņēmumu Solavi. Būvprojektu dabas tūrisma centra izveidei un parka labiekārtojumam – arhitektu birojs SIA Lauder Architects, kura piedāvātie meti pašvaldības pērn rīkotajā starptautiskajā konkursā par daudzfunkcionāla dabas tūrisma centra vīziju un meža parka labiekārtojuma ieceri tika atzīti par labākajiem.

«Tik vērienīgs projekts Latvijā ekspozīciju izveides jomā ir viens no pirmajiem. Mūsu galvenais uzdevums jau šobrīd, projektējot ekspozīciju, domāt un paredzēt to, lai tā ir inovatīva un saistoša arī pēc vairākiem gadiem, kad projekts tiks realizēts,» saka Dd Project radošais direktors Jānis Mitrēvics.

«Ķemeru projekts šķiet būtisks ar to, ka tā ir iespēja revitalizēt mazliet novārtā atstātu teritoriju ar lielu potenciālu. Jaunas, jaudīgas funkcijas kopā ar esošajām vērtībām spētu nodrošināt visas tuvākās apkārtnes attīstību,» uzskata SIA Lauder Architects valdes loceklis Kārlis Lauders.

Jūrmalas pilsētas pašvaldība centra koncepcijas un tā satura izveidei ir piesaistījusi Latvijas Universitātes ekspertus, kas sniegs priekšlikumus ekspozīciju veidošanā un mācību satura izstrādē, kas apvienotu iespēju skolēniem, studentiem un studentiem teorētiskās zināšanas lietot praksē, izmantojot Ķemeru nacionālā parka unikālās vērtības. Ekspozīciju un satura izveidē ar priekšlikumiem piedalās arī Jūrmalas pilsētas vispārizglītojošo skolu pedagogi.

Pašvaldība plāno arī sakārtot Ķemeru kultūrvēsturiskā parka teritoriju, atjaunojot kultūrvēsturiskos objektus, celiņus, apgaismojumu, parka arhitektūru un labiekārtojuma elementus, gan pilnveidot mežaparka infrastruktūru, atjaunojot vēsturisko sasaisti starp Ķemeru sanatorijas kompleksu un Meža māju.

Parka pārbūves un atjaunošanas projekts ir iekļauts un apstiprināts Jūrmalas pilsētas investīciju plānā 2017.–2019. gadam. Iecerēts, ka dabas izglītības centrs apmeklētājiem tiks atvērts 2021. gadā.Kopējās parka pārbūvei un atjaunošanai plānotās izmaksas, ieskaitot būvprojekta izstrādi, rēķinātas septiņu miljonu eiro apjomā, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – seši miljoni un Jūrmalas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 900 tūkstoši eiro, valsts budžeta dotācija – 158 tūkstoši eiro.

LASI VĒL:

FOTO: Kā nākotnē izskatīsies Ķemeros

Tevi varētu interesēt

Aptuveni piecos gados degradētā Ķemeru teritorija varētu piedzīvot pārmaiņas, kļūt pievilcīga...

Lielā tīreļa laipas apkārtnē Ķemeru nacionālajā parkā tuvākajos gados plānots attīstīt tūrisma...

Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valde ārkārtas sēdē...

Sanatorija Līva Ķemeros jau vairāk nekā 20 gadus ir īsta spoku ēka,...

Šodien paredzētā Ķemeru sanatorijas trešā izsole nav notikusi, jo uz to nav...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

SG Capital Partners AIFP pārvaldītais nekustamā īpašuma fonds SG Capital Partners Fund...

Somijas galvaspilsētas Pasila rajonā top miljardu eiro vērts daudzfunkcionāls projekts; plānots,...

Ņujorkā sestdien izcēlās ugunsgrēks Trampa tornī, kurā gājis bojā viens un cietuši...

Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija vienojusies ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības...

Pāvilostas ostas mola pagarināšanas darbus jau kopš februāra turpina veikt Lietuvas...

Ģimenes uzņēmumā «Airdek» Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā top dekoratīvi un siltinoši apdares...

Neskatoties uz to, ka vairāk nekā gadu ir spēkā jaunais Publisko iepirkumu...

Nordic and Baltic Property Group uzņēmums Telegraph Offices saņēmis ilgtermiņa aizdevumu 4.75...

2015. gada vidū vietne RIA.com sāka piedāvāt jaunu tehnoloģiju, kurā nekustamo īpašumu...

Neatkarīgajam aktīvu pārvaldītājam piederošais fonds East Capital Baltic Property Fund III par...