Likumi

Sāk revidēt publisko iepirkumu prasības

Māris Ķirsons, 18.12.2012

Avots: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmēju saucieni par birokrātiskā sloga samazināšanu tiek sadzirdēti, un daļa ieteikumu jau iestrādāti Publisko iepirkumu likuma grozījumos.

Ieinteresētību par DB Uzņēmēju kluba paustajiem priekšlikumiem administratīvā sloga mazināšanai paudusi arī Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija. Par uzņēmēju piedāvātajām izmaiņām publiskajos iepirkumos DB sadarbībā ar Valsts kanceleju rīkoja apaļā galda diskusiju.

«Šobrīd darba grupas izstrādātie priekšlikumi publisko iepirkumu likumā (PIL) ir iesniegti Ministru prezidentam,» stāsta darba grupas vadītājs Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietnieks Ivars Mēkons. Plānots, ka šie grozījumi tiks skatīti jau 3. janvāra valdības sēdē un pēc tam tos Ministru prezidents Valdis Dombrovskis kā savus priekšlikumus iesniegs izskatīšanai Saeimā. Pēc aptuvenām aplēsēm šie grozījumi PIL varētu stāties spēkā jau ar 1. aprīli.

I. Mēkons norāda, ka izmaiņas skars samērīgumu, birokrātijas mazināšanu, elektronisko iespēju palielināšanu (uz ko visvairāk arī koncentrējušies uzņēmēji), iepirkumu procesa nepiemērošanas gadījumus, konkursa dialoga attiecināšanu uz visiem iepirkumiem, nevis tikai uz privātās un publiskās partnerības gadījumiem un uz viena pretendenta konkursu jautājumu. «Darba grupa turpina darbu pie pasākumu plāna, ko piedāvāt valdībai, jo tika secināts, ka daudzas problēmas saistītas nevis ar PIL redakciju, bet gan ar likuma piemērošanu,» tā I. Mēkons.

Viņš kā piemēru min Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadlīniju lomas stiprināšanu un to, ka nozaru ministrijām jāveic lielāks izskaidrošanas darbs padotībā esošajiem pasūtītājiem, lai tie ievērotu vienotu praksi.

Komentāri

Pievienot komentāru