Sākam biznesu: Ar globālām ambīcijām 

Līdz 2019. gadam Latvijā radīto izglītības kvalitātes vadības rīku Edurio mērķē ieviest 30 tūkst. skolu, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Anda Asere, 09.3.2015
1/4

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Izglītības kvalitātes vadības rīks Edurio paredzēts skolām, lai tās gūtu atgriezenisko saiti no skolēniem par mācību procesu un kvalitāti, skaidro tā idejas autors un SIA Edurio valdes priekšsēdētājs Ernests Jenavs. Drīzumā iecerēts, ka Edurio papildinās iespēja arī vecākiem, skolotājiem un absolventiem izteikt viedokli un dalīties novērojumos, bet tālākā nākotnē tiks pievienota pašnovērtējuma funkcija un dažādi rīki, kas palīdz skolai uzlabot kvalitāti, piemēram, izvirzīt mērķus, plānot skolotāju apmācības, dot iespēju dalīties ar labās prakses piemēriem u.tml. «Mērķis ir labāka izglītība, tās kvalitātes vadību pārvēršot par maksimāli ērtu un vienkāršu procesu, nevis kaut ko, kas notiek reizi sešos gados, kad tuvojas akreditācija,» saka Ernests.

Ideja par šādu izglītības kvalitātes uzlabošanas rīku viņam radās, pirms pieciem gadiem studējot lēmumu zinātni Mančestras Universitātes Biznesa skolā. Savā noslēguma darbā viņš salīdzināja dažādas eksaminācijas metodes vienā mācību kursā. Viens no datu punktiem, ko Ernests izmantoja, lai veiktu salīdzinājumu, bija studentu anketas par mācību priekšmetiem, kas tiek apkopotas katra gada beigās. «Sapratu, ka rezultāti Excel tabulās ir ārkārtīgi neintuitīvi un ka lektors bez grāda statistikā nevarēs saprast, ko nozīmē rezultāti, un interpretēt tos. Mēs ar Jāni Strodu sākām spriest, kā varētu labāk ievākt datus un ka īpaši interesanti būtu ieviest šādu novērtēšanu vidusskolās, jo universitātēs jau ir savas sistēmas. Toreiz es sāku strādāt konsultāciju kompānijā, bet Jānis aizbrauca un turpināja studēt, un šo ideju iesaldējām. Pagājušā gadā es atgriezos Latvijā un iepazinos ar Jāni Gribustu, kurš Lielvārdā vadīja digitālos projektus. Arī viņam šī likās gana interesanta ideja, un visi kopā nolēmām ķerties tai klāt,» stāsta Ernests.

Visu rakstu Ar globālām ambīcijām lasiet 9. marta laikrakstā Dienas Bizness.