Sākam biznesu: Ar Latvijas tirgu nepietiek

2014. gada 16. oktobris plkst. 8:26
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

Ar stratēģijas galda spēli Goldingen pārbauda spējas Latvijā un krāj spēkus, lai parādītu sevi ārzemēs, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Jānis Gruzinskis, spēles Goldingen autors un SIA Goldingen Games īpašnieks, to izstrādāt sācis jau 2009. gadā, bet ideja par to viņam bija radusies vēl senāk. «Lai gan manā ģimenē bija izteiktas galda spēļu tradīcijas, spēlējām cirku, riču-raču, dambreti, monopolu, liels kultūršoks man bija brīdī, kad pirmoreiz biju Vācijā kā apmaiņas students un dzīvoju viesģimenē. Viņiem bija tradīcija nedēļas nogalē spēlēt dažādas galda spēles, ģimenei bija pūralādes izmēra kaste ar galda spēlēm. Tās bija lielas, krāšņas, ar aizraujošu sižetu,» atminas Jānis.

Tas bija pirms 13 gadiem, un jau toreiz viņš prātojis, ka vēlētos izstrādāt kādu līdzīgu spēli. Tolaik tapa pirmās skices, bet ideja uz vairākiem gadiem tika atlikta, līdz 2009. gadā viņam parādījās vairāk brīva laika.

Spēles izstrāde ilga četrus gadus, un pērnā gada nogalē tā nonāca pirmajos veikalos. Līdz šim ar tirdzniecību esot veicies labi. «Varētu gribēt vēl labākus rezultātus, bet Latvijā tirgus ir diezgan mazs,» spriež Jānis. Pašlaik viņa spēle nopērkama veikalos Lāčuks, Globuss, Ludo, Zvaigzne ABC, Pienene, kā arī uzņēmuma mājaslapā. «Veikalu iepirkumu speciālisti bija atsaucīgi. Kopumā esam visos mūsu mērķa veikalos un esam apmierināti,» saka Sanita Aršauska, SIA Goldingen Games projekta vadītāja. Vaicāts, vai galda spēles var būt pastāvīgs bizness vai arī iztikšanai būtu nepieciešama cita nodarbošanās, Jānis teic, ka viņam ar šo biznesu pietiekot. «Es labāk izvēlos darīt to, kas man sagādā prieku. Protams, es nenopelnu visu pasaules naudu, bet esmu pārliecināts, ka esmu laimīgāks par daudziem ļaudīm, kas dara kaut ko citu, piespiežot sevi. Ja esi laimīgs, darīdams to, ko vēlies, arī rezultāts ir labāks,» viņš uzskata.

Spēlei iecerēti dažādi papildinājumi. Piemēram, šobrīd tai ir noteikumi, kas paredzēti izmantošanai ģimenes lokā – tie ir draudzīgi, veicina komunikāciju, attīsta prasmi vienoties un kaulēties. «Spēlējot pēc ģimenes noteikumiem, galvenā bauda ir no spēles procesa, nevis uzvaras,» saka Jānis.

Visu rakstu Ar Latvijas tirgu nepietiek lasiet 16. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu