Sākam biznesu: Bērnības atmiņu inspirēts rotu bizness

2014. gada 10. novembris plkst. 8:47
Autors: Renāte Priede - speciāli DB
Dalies ar šo rakstu

Rotu pasaulē sevi piesaka arvien jauni materiāli.

Māksliniece Līga Lākute jau gadu tās darina no papīra

Pastiprināta interese par graciozajām rotām sievietēm rodoties tad, kad tiek vērsta viņu uzmanība uz materiālu – tad tausta, mēra un arī pērk, stāsta Līga. Ar papīra krellēm viņa pati saskārusies jau bērnībā – tādas bijušas mammai, visticamāk, no ārzemēm vestas. Ilgu laiku šķitis, ka tās ir gliemežvāku krelles, līdz abas ar māsu sākušas skrubināt un secinājušas, ka materiāls ir papīrs. Meklējot idejas savam mazajam biznesam, kurā radīt kaut ko pašas rokām, Līga internetā uzdūrās papīra krellēm un atcerējās arī ainas no bērnības. «Acīmredzot tās visu laiku sēdējušas manī,» prāto Līga. Pasaulē tādas zina jau sen, Latvijai šī tehnika kaut kā esot paslīdējusi garām.

Var arī peldēt

Pirmās krelles Līga uztinusi no reklāmas bukleta – bijis tāds krāsains. Tomēr šobrīd viņa izmanto dāvanu papīru, krellēm nepieciešams košs un plāns materiāls. Līga no dāvanu veikala parasti iznāk ar papīra ruļļiem, un tad sākas eksperimenti.

Dažkārt necils un neizteiksmīgs papīrs pārvēršoties brīnumā. Ne vienmēr papīrs rullī izskatās tāpat kā sarullēts krellē. Ja pēc satīšanas iepatīkas, Līga skrien materiālu iepirkt vēl, lai būtu krājumā.

Ir grūti iepriekš apzināt rezultātu – krelles krāsa un ornaments veidojas, sarullējot garu trijstūrveida strēmeli vai vairākas to kārtas. Gatavās krelles neatkārto uzdrukāto rakstu uz papīra, savukārt jo papīrs ir biezāks, jo platākas baltās (griezuma) līnijas pērlē. Forma veidojas no kārtu skaita un sarullējamās strēmeles dimensijām. Pirksti jau iemanījušies darboties paši, tinumam vairs nav virsū jāskatās. «Brošām ir pie 60 kārtām, kuras jānotur pirkstos un jāsarullē. Vairāk gan pagaidām nav mēģināts rokā noturēt.

Tinot plakano disku, pie beigām iet arvien grūtāk. Esmu taisījusi no biezāka un pat stipri bieza papīra, veidojas interesanta faktūra, kas atgādina keramiku, bet tuvāks tomēr ir plānais,» atzīst Līga.

Internetā vairāk sastopamas bumbas. Viņa cenšas variēt, radīt ko nebijušu, un šobrīd jaunums ir konusi (eņģelīši). Lakas noslēpumu Līga neatklāj, tomēr sākotnēji darba procesā izmēģinātas dažādas līmes un lakas, līdz tika atrasta piemērotākā, kas nav alerģiska, toksiska, ir droša ādai un noturīga pret mitrumu. Tūlīt arī seko atbilde uz otru populārāko jautājumu – vai pēc lietus ausīs nepaliek tikai āķi? «Var pat peldēties,» Līga atbild, piebilstot, ka pret jebkurām rotām un lietām tomēr jāizturas atbildīgi, lai tās priecētu ilgi.

Visu rakstu Bērnības atmiņu inspirēts rotu bizness lasiet 10. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām