Mazais bizness

Sākam biznesu: Bez augstprātības un lakas ķiveres

Elīna Pankovska, 01.12.2015

Jaunākais izdevums

Skaistumkopšanas salons Grieze darbojas mazā nekā gadu, taču jau ir paspējis iemantot klientu simpātijas ar savu brīvo atmosfēru, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Skaistumkopšanas salons ar interesanto nosaukumu neatrodas kādā Rīgas maģistrālē, tas iemitinājies mājas pagalmā netālu no Vecās Ģertrūdes baznīcas. Tās īpašnieces, trīs jaunas un uzņēmīgas dāmas, norāda, ka klienti uz Griezi nāk mērķtiecīgi, nevis ieskrien, garām ejot, mirkļa iespaidā.

Salona īpašnieces ir Sintija Eglīte, Digna Degtjarova un Elīna Dīcmane. Vienīgā profesionālā friziere šajā trijotnē ir ir Sintija. Abām pārējām meitenēm salons nav pamatdarbs, proti, viņas savu ikdienu vada mediju aģentūrā. «Ideja nāca no Sintijas, kas vienīgā no mums ir friziermeistare. Vienu dienu viņa atnāca pie manis un teica, ka atradusi telpas, kur varētu atvērt frizētavu, un jautāja, vai es negribētu piedalīties – palīdzēt ar mārketinga lietām, dizainu un idejām. Sākām domāt, kāds salons Rīgā vēl varētu pietrūkt? Sapratām, ka tas varētu būt salons, kur atnākt ar draudzenēm un, piemēram, sapucēties pirms t.s. vecmeitu ballītes vai vienkārši piektdienas vakarā brīvā atmosfērā saposties. Tādu salonu Rīgā nav. Esošie saloni ir diezgan stīvi un glancēti, pat augstprātīgi,» norāda Digna. Elīna bilst, ka šie saloni nemaz nevar atļauties būt citādi, jo vide ir tāda, kāda tā ir. «Mūsu galvenais priekšnoteikums bija brīvība – lai klients, meistars salonā justos brīvi,» piebilst Elīna. Sākušas domāt, kas ir tas, kas visvairāk raksturoto to stilu, kā Sintija strādā. Angļu valodā ir blogs Beautiful Mess, latviski tuvākais tulkojums, ko meiteines atrada – «ligzda uz galvas». Proti, uztaisi «velns viņ’ zina, ko», bet tas izskatās forši, ir brīvi, nav stīvi un uz galvas nav arī lakas ķivere. «Tā sākām pamazām risināt ligzdas tēmu. Uzreiz gan bija skaidrs, ka frizētavu par ligzdu saukt nebūtu lāgā,» par salona rašanos stāsta Digna. Ligzda ir tā, no kā kaut kas dzimst. Tā ir droša vieta tuvu dabai, un tā tika izperēta Grieze. Sākumā gan nosaukums licies kā joks, bet, padomājot nedaudz tālāk par šī vārda nozīmi, tas labi saistās ar friziera darbu.

Visu rakstu Bez augstprātības un lakas ķiveres lasiet 1. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Skaistumkopšanas salons Grieze turpina iesākto kursu un nedomā transformēties uz klasiskāku pakalpojumu sniegšanu

Jau vairāk nekā divus gadus kādas mājas pagalmā netālu no Vecās Ģertrūdes baznīcas savu mājvietu radis skaistumkopšanas salons ar interesanto nosaukumu Grieze. Jau pirmajā savas darbības gadā salons paspēja iemantot klientu simpātijas ar savu brīvo atmosfēru un individuālo pieeju. Skaistumkopšanas salona īpašnieces Sintija Eglīte, Digna Degtjarova un Elīna Dīcmane norāda, ka turpina attīstīt savu sākotnējo sapni, bet par nākotnes iecerēm pagaidām vēl skaļi nerunā.

Biznesa ideja: Friziersalons ar robotu

Aug luksus frizētavu segments

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kā top?: Suši restorānā Kabuki

Žanete Hāka, 11.09.2015

Suši pagatavošanai vislabāk izvēlēties cietākus rīsus vai rīsus, kas konkrēti domāti suši pagatavošanai. Speciālizētie rīsi ir smalkāki, apaļāki un daudz labāk salīp, gatavojot suši. Uzvārītos rīsus vienmērīgi aplej ar jau gatavu rīsu etiķi, un tad ar viļņveida kustībām apmaisa ar koka lāpstiņu. Atdzesē rīsus līdz istabas temperatūrai.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties restorāna Kabuki virtuvē, apskatot suši pagatavošanas procesu.

Suši gatavošanas pimssākumi meklējami Dienvidaustrumāzijā 4.gadsimtā pims mūsu ēras, tomēr tie nebija tādi suši, kādus tos zinām tagad, stāsta SVP un partneri restorānu grupas Mārketinga daļas vadītāja Sintija Grieze.

Kā tie tika gatavoti? Vienā no variantiem - iztīrīta un izķidāta zivs tika likta vairākās kārtās, tad apbērta ar sāli un likta zem akmens preses. Pēc vairākām nedēļām akmeņi tika noņemti un zivs uz vairākiem mēnešiem tika atstāta noturēties. Tikai pēc tā visa zivs skaitījās gatava un ēdama.

Savukārt Eiropā suši kļuva populāri 20.gadsimta beigās, kad suši parādījās tādi, kādus mēs tos zinām tagad.

Kabuki restorānu tīkls Latvijā pastāv jau no 1999.gada un šajā uzņēmumā ietilpst ne tikai japāņu restorāni Kabuki, bet arī japāņu restorāns Sumo, restorāns DaDa, japāņu restorāni Shogun un ēdienu piegāde Kabuki Express.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Veiktas izmaiņas Trasta komercbankas valdē

Žanete Hāka, 15.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Notikušas izmaiņas AS Trasta komercbanka valdē, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Sākot ar 2015.gada 15.decembri bijusī valdes locekle Svetlana Krasovska vairs nepildīs savus pienākumus, un šis jautājums ir akceptēts bankas padomē.

No šī brīža bankas valdē darbosies pieci valdes locekļi - valdes priekšsēdētājs Gundars Grieze, valdes loceklis un risku direktors Māris Fogelis, valdes loceklis Viktors Ziemelis, valdes loceklis Edgars Diure un valdes locekle Jeļena Ignatjeva.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Veiktas izmaiņas AS Trasta komercbankas valdē

Žanete Hāka, 18.01.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Notikušas izmaiņas AS Trasta komercbanka valdē, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Sākot no 15.janvāra līdzšinējais valdes loceklis Viktors Ziemelis vairs nepilda savus pienākumus, un šis jautājums ir akceptēts bankas padomē.

No šī brīža bankas valdē darbosies četri valdes locekļi - valdes priekšsēdētājs Gundars Grieze, valdes loceklis un risku direktors Māris Fogelis, valdes loceklis Edgars Diure un valdes locekle Jeļena Ignatjeva.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Lielākais reģistrētais uzņēmums – SIA Larus mēbeles

Žanete Hāka, 18.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 257 jauni subjekti, kas ir par 17 subjektiem mazāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēts 31 subjekts. No kopējā skaita visvairāk jeb 245 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību un 8 individuālie komersanti.

Pagājušajā nedēļā likvidēts 251 subjekts, kas ir par 83 vairāk nekā pirms nedēļas.

Lielākais reģistrētais uzņēmums, vērtējot pēc pamatkapitāla, aizvadītajā nedēļā bija SIA Larus mēbeles ar 40 tūkstošiem eiro. Kompānijas juridiskā adrese ir Rīga, Dārzciema iela 39. Kompānijas valdē strādā Mārtiņš Bolēvics un Aleksandrs Novikovs.

Otrs lielākais uzņēmums bija SIA Zeltiq ar 21 tūkstoti eiro. Tā juridiskā adrese ir Rīga, Ģertrūdes iela 32 – 15. Kompānijas valdes priekšsēdētājs ir Jānis Ķīsis, bet valdes locekļi – Elīna Grieze un Agris Nagliņš.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Centrs ar šķietamu miera ostas pieskaņu – tā var raksturot Ģertrūdes ielas posmu starp Valdemāra un Skolas ielu Rīgā

Nelielais kvartāls ir daļēji noslēgts, un daži DB uzrunātie uzņēmēji šo vietu nosauc par strupceļu, jo tajā ir iespējams iebraukt tikai no Valdemāra ielas, ceļu uz Skolas ielu aizšķērso divas ēkas, lai gan tām pa vidu uzbūvēts tunelis. Par spīti šaurībai, kabatiņā biznesa vietu atradis paprāvs pulks uzņēmumu, un vismaz ēku pirmajos stāvos, kas skatam paveras vistiešāk, DB nemana skatlogos zīmes par iespēju nomāt telpas, visas komercplatības ir aizpildītas. Te slejas arī divas daudzstāvu biroja ēkas, kurās bāzējas daudz uzņēmumu – sākot no sporta kluba un beidzot ar kancelejas preču veikalu un dažādu nozaru ofisiem.

Komentāri

Pievienot komentāru