Sākam biznesu: Dakteris viedierīcē 

Telemedicīnas platformas DoctorOnline interneta vietne un mobilā lietotne dod iespēju pacientiem piekļūt ārstiem attālināti, vienlaikus speciālisti šādi var nopelnīt.

Anda Asere, 10.9.2018
1/4

Santa Banga, DoctorOnline (SIA Telemedicine) attīstības projektu vadītāja.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jau iepriekš pacienti ir zvanījuši ārstiem ārpus darbalaika un izmantojuši telefonu mobilās lietotnes, jo speciālisti ir ciešā kontaktā un konsultē arī brīvdienās; daļai ģimenes ārstu pat ir konkrētas stundas, kad pacienti var zvanīt un konsultēties pa telefonu. «Šī platforma ir veids, lai konsultācijas ārpus darba laika būtu izdevīgas abām pusēm – tādējādi pacients fotogrāfijas var sūtīt droši, saņem izrakstu par veikto konsultāciju, ar ko tālāk var doties pie cita speciālista, bet ārsts veiktos pierakstus var ielīmēt ambulatorajā pacienta kartē un saņemt naudu par konsultāciju. Viss saliekas pa plauktiņiem,» saka Santa Banga, DoctorOnline (SIA Telemedicine) attīstības projektu vadītāja.

Doma par šādu platformu radusies no pašu pieredzes – bērni parasti saslimst brīvdienās, un ģimenes ārsts ne vienmēr ir sasniedzams. Gadījumos, kad ir skaidrs, ka medicīniskā konsultācija ir vajadzīga, bet ārsts nav sazvanāms, otra iespēja ir doties uz slimnīcu, bet, ja gadījums nav akūts, ir jārēķinās vismaz ar trim četrām gaidīšanas stundām. «Bija dzirdēts par šādu praksi ārzemēs. Pēdējos desmit gados telemedicīna pasaulē attīstās strauji,» teic Santa.

Projektā ieguldīti 120 tūkstoši eiro, tie ir uzņēmuma īpašnieka Grigorija Gluskina privātie līdzekļi. «Neizslēdzam iespēju, ka nākotnē varētu piesaistīt investorus, līdzīgi, kā to dara projekti ārzemēs. Citviet šādās platformās iegulda apdrošinātāji, mobilo telefonu operatori, farmācijas uzņēmumi, aptieku tīkli, tādējādi dažādojot savu portfeli,» teic Santa.

Platforma ārstiem un pacientiem ir pieejama kopš jūnija. Šobrīd tajā reģistrēto ārstu skaits ir ap 30 un piereģistrējušies vairāk nekā 300 pacienti. Platformā ik dienu reģistrējas četri līdz desmit jauni pacienti, notiek līdz trīs līdz četras video konsultācijas. Konsultācijas piesaka gan no dažādām pilsētām Latvijā, gan ārzemēs. Uzņēmuma zvanu centra dati liecina, ka pacienti visvairāk interesējas par iespējām saņemt konsultācijas ar pediatriju, ginekoloģiju, kontracepciju un dzemdniecību saistītos jautājumos. Savukārt karstajā laikā bija aktīva interese arī par kardioloģijas jautājumiem.

Visu rakstu Dakteris viedierīcē lasiet pirmdienas, 10.septembra laikrakstā Dienas Bizness!

No šīs sadaļas

Jānis Joksts un Gintars Petrovs, kuri iepriekš vadīja Rīgas restorānu Eksports, tagad Ragaciemā...

Grantu programmā «(ie)dvesma» šogad jaunajiem uzņēmējiem plānots izsniegt vismaz sešus grantus,...

Līdzīgi kā rentgens, SIA Graphdo ataino finanšu iestāžu klientu maksājumus vizuālā veidā,...

SIA Aguz pieteikusi sevi Latvijas tirgū ar dažādu riekstu sviestiem, kurus pagaidām...

Bērnu kopšanas atvaļinājuma laikā Ilze Kalāce-Bērziņa un Ieva Biķe radījušas smalka maluma...

Maijas Tabakas, Džemmas Skulmes un citu Latvijā populāro mākslinieku jaundarbus rīdzinieki nereti...

IK Smuk’ dāvan’ īpašniece Sanija Ciekale par savu galveno darbu uzskata mammas...

Skaistumkopšanas salons un lietotu apģērbu veikaliņš Mademoiselle pārdzimis trīs frizētavu ķēdē...

Zirgu stallis Zirgzandales Mārupē darbojas jau 15 gadus un no vietas, kur sākotnēji tika...

Ieva un Andris Tarandas ēdiena gatavošanas mīlestību pārnesuši no savas mājas virtuves...