Mazais bizness

Sākam biznesu: Naglot kopā ar bērniem

Anda Asere, 18.01.2018

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Viena no svarīgākajām lietām pašā uzņēmējdarbības sākumā ir pareiza produkta pašizmaksas aprēķināšana.

SIA Muwit radījusi attīstošo rotaļlietu Kopaa, kura ļauj bērnam apgūt jaunas prasmes un pavadīt laiku kopā ar ģimeni

«Ražojam attīstošas bērnu rotaļlietas ar domu, ka bērns varētu darboties kopā ar vecākiem. Šajā gadījumā tas ir naglošanas dēlis ar naglām, pamatni, āmuru un šabloniem, un bērns ar vecākiem darbojas kopā un sanaglo darbiņu. Vienmēr ir gala iznākums, kas ir praktiski pielietojams. Bērns redz tam jēgu – ir glezniņa, ko var kādam uzdāvināt,» stāsta Endijs Melecis, Kopaa (SIA Muwit) īpašnieks. Kopā ar partneri Edgaru Bērziņu abi radījuši dažādas produkta variācijas – ar dažādiem supervaroņiem, dzīvniekiem u.c. «Mēģinām stāstīt, ka šī naglošana nav tikai puikām. Diezgan daudzi pērk arī meitām,» Endijs piebilst.

Ideja par šādām aktivitātēm radās, ceļojot kopā ar bērniem un mājās ar viņiem izgatavojot dažādas «dari pats» lietas. Bērniem patika, viņi prasīja vēl, tāpēc Endijs aizdomājās, ka šādas rotaļlietas varētu noderēt arī citiem vecākiem. Šobrīd Kopaa ir viens produkts, bet komandai ir doma attīstīt produktu sēriju ar uzdevumiem, ko bērns viens pats nevar izdarīt, taču kuri dod iespēju pavadīt laiku kopā ar vecākiem. Viens no tiem varētu būt vannas bumbu gatavošanas komplekts, ar ko bērns var darboties, sajaukt visas sastāvdaļas, iespiest formiņā un beigās ieiet vannā.

Endijs teic, ka viena no svarīgākajām lietām pašā uzņēmējdarbības sākumā ir pareiza produkta pašizmaksas aprēķināšana. Ja ar to sākumā nokļūdās un vēlāk, kad jau ir izveidojusies sadarbība ar veikaliem, vēlas paaugstināt, tas nav vienkārši.

Endijam ir pilna laika darbs, bet šis projekts tiek attīstīts pa vakariem un brīvdienām.

Viņam ir plāns piedāvāt savu produktu Skandināvijā. Lai to izdarītu, galvenais uzdevums ir sakārtot ražošanu, lai būtu mazāk roku darba un varētu izgatavot rotaļlietas lielākos apjomos.

Visu rakstu Naglot kopā ar bērniem lasiet 18. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru