Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc piecu gadu modeles darba ārzemēs Anete Spēlmane atgriežas Saldū un pievēršas mēbeļu ražošanai , trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

SIA Palešu mēbeles īpašniece Anete Spēlmane kādu laiku dzīvoja un strādāja Meksikā. Tur kādā kafejnīcā viņa ievēroja mēbeles, kas izgatavotas no t.s. eiropaletēm. «Šī ideja šķita saistoša, izdomāju pamēģināt,» viņa saka. Atgriežoties Latvijā, viņai vajadzēja gultu. Anete nolēma uztaisīt to pati un ķērās pie darba – meklēja paletes, slīpēja, krāsoja. Lai gan pašas paletes bija lētas, taču, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, bija jāiegulda daudz darba. Reiz ciemos atnāca draugi un teica, ka šī gulta labi izskatās, tādējādi iedrošinot turpināt attīstīt ideju. «Man liekas, ir daudz iespēju, kā koku apstrādāt un izmantot, bet Latvijā piedāvātie risinājumi ir diezgan vienveidīgi. Skatoties veikalā gultas, tās visas šķiet līdzīgas – vienā tonī, ar līdzīgu karkasu. Kokam nav obligāti jābūt vienā krāsā un lakotam. Gribējās piedāvāt kaut ko atšķirīgu, interesantāku – mums ir gan koši zaļas, gan zilas mēbeles. Ir potenciāls, kas netiek izmantots. Ceru, ka pamazām varēsim parādīt arvien vairāk, ko varam izdarīt,» saka Anete.

Izgatavo paši

Tiesa, pašlaik no paletēm uzņēmums mēbeles vairs neizgatavo. «No paletes palicis ir vien nosaukums,» neslēpj Anete. Eiropaletes tiek izgatavotas no materiāliem, kādi nu kurā reizē ir pieejami, un vienā paletē mēdz «satikties» vairāki. «Koks ir dzīvs un katrs ir atšķirīgs – krāsota priede kļūst sarkanīga, egle – dzeltenīga. Lai būtu labs rezultāts, izmantojam viena veida koku – egli. Mums patīk ar to strādāt, zinām šī materiāla īpašības,» saka Anete. Lai arī samērā plaši izmantotas, eiropaletes nemaz neesot piemērotas mēbeļu izgatavošanai, jo kokmateriāli tiek apstrādāti ar antiseptiķi, kas nav paredzēti saskarsmei ar ādu. «Mēs izmantojam ekobeices un krāsas, varam iekārtot arī bērnistabas, izgatavot rotaļlietas,» stāsta uzņēmēja.

Palešu mēbeles savu produkciju gan pārdod, gan iznomā. «Pirmie rādītāji ir pozitīvi,» saka Anete. Uzņēmumam ir arī plāns pievērsties eksportam, taču sākumā jāsaprot, ko cilvēki vēlas, jāizstrādā pamatprodukti.

Visu rakstu No paletes - vien nosaukums lasiet 8. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par spīti nosaukumam, SIA Palešu mēbeles produkcija tiek izgatavota no pirmreizējiem izejmateriāliem, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tiesa, dizains tik tiešām ir aizgūts no paletēm. «Izgatavojam mēbeles no labiem materiāliem, tie ir apstrādāti un nav jāsatraucas par skabargām, kas var gadīties mēbelēm, kuras pašrocīgi izgatavotas no apslīpētām paletēm,» saka Anete Spēlmane, SIA Palešu mēbeles īpašniece un dizainere. Uzņēmuma ražoto mēbeļu dizaina pamatā apvienota tradicionālā, visiem labi zināmā t.s. eiropaletes forma un modernas koka apdares tehnikas. «Rezultāts ir augstas kvalitātes oriģinālas mēbeles ar personalizētu dizainu,» skaidro A. Spēlmane. Ražošanas procesā tiek izmantots apstrādāts priedes vai egles koks un ekoloģiskas krāsās, kas izceļ tā dabisko struktūru.

Komentāri

Pievienot komentāru