Mazais bizness

Sākam biznesu: Pelnīt no auto dīkstāves

Anda Asere, 07.01.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvieši kopā ar igauņiem soļo privātpersonu autonomas biznesā, piedāvājot cilvēkiem iznomāt viņu mašīnu laikā, kad tā stāvvietā krāj putekļus, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Liela daļa mašīnu vienkārši stāv. No rīta aizbraukt uz darbu un vakarā atgriezties mājās – tā jau ir bieža auto lietošana, bet tie tik un tā varētu būt knapi 10%. Tas ir absurds – biznesā neviens nepirktu iekārtu, ja izmantotu vien 10% no tās jaudas. Tā vietā racionāls uzņēmējs šo funkciju pirktu kā ārpakalpojumu,» saka Kaspars Salenieks, Autolevi (SIA AL Latvia) līdzīpašnieks. Autolevi auto nomas tīkls sniedz iespēju samazināt savus zaudējumus par auto dīkstāvi, to iznomājot laikā, kad īpašniekam mašīna nav nepieciešama. «Kad redzu stāvošu auto, manās acīs tā ir zemē nomesta nauda un man rodas jautājums, kāpēc cilvēki tās nepiedāvā izīrēšanai. Latvijā cilvēkiem patīk sūdzēties, ka ir mazas algas – šī ir laba iespēja papildus nopelnīt,» uzskata Kaspars Purmalietis, Autolevi līdzīpašnieks.

Autolevi ir autonomas tīkls, kur cilvēki cits citam var piedāvāt izmantot savu auto. Daudzas autonomas no mašīnas īrnieka ņem depozītmaksu, un bieži vien pastāv dažādi slēptie maksājumi. «Atlikt naudu, kaut vai simt eiro uz kādu laiku, dažreiz pat uz mēnesi, ir diezgan sarežģīti, ne visi Latvijā to var atļauties. Tāpēc mēs no īrniekiem neņemam depozītmaksu, arī mašīnas īpašniekam nekas nav jāmaksā tik ilgi, kamēr pirmo reizi izīrē auto. Būs jāmaksā tikai komisijas maksa par konkrēto darījumu,» saka K. Salenieks.

Visu rakstu Pelnīt no auto dīkstāves lasiet 7. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.