Sākam biznesu: Topinambūrs dodas uzvaras gājienā

2017. gada 30. oktobris plkst. 8:43
Dalies ar šo rakstu

Brāļi Rūdolfs un Roberts Cešeiko atjauno novārtā pamesto Stelpes pienotavu, kur sākuši ražot bioloģiskus dārzeņu un augļu biezeņus

«Iepriekš darba dēļ biju pārcēlies uz Rīgu, bet es jau tad sapratu, ka pilsētā nejūtos tik labi kā dzimtajā pusē. Vienmēr esmu zinājis, ka pienāks brīdis, kad sākšu savu biznesu. Ideju par to kopā ar brāli sākām lolot pirms vairākiem gadiem, bet reāli sākām ražot produktus pirms gada,» stāsta SIA Keefa valdes priekšsēdētājs Roberts Cešeiko. SIA Keefa ražo biezeņus Simply Food pieaugušajiem.

Iepriekš Roberts strādāja SIA Lāči mārketinga nodaļā. Tur viņam radās nojausma, ko nozīmē produkta sagatavošana no miltu atvešanas līdz gatavas maizes cepšanai un tās nonākšanai veikala plauktā. Ar brāli, kaļot plānus par savu biznesu, abi pētīja, kādu produktu Latvijas tirgū pietrūkst, ar ko būtu iespējams atšķirties no citiem ražotājiem. Brāļi uzzināja par iespēju Lauku atbalsta dienestā iegūt Eiropas fondu līdzfinansējumu inovatīvu produktu attīstīšanai.

«Gājām uz Latvijas Lauksaimniecības universitāti pie speciālistiem, lai kopā ar viņiem ģenerētu idejas par jauna un inovatīva produkta izveidi. Mūsu trumpis ir līdz šim nepelnīti maz izmantotais topinambūrs, kas ir visu biezeņu pamata sastāvdaļa, kas tiek kombinēta ar dažādiem Latvijā augušiem augļiem, ogām un dārzeņiem, piemēram, ķirbjiem, smiltsērkšķiem, cidonijām, upenēm, zemenēm u.c.,» stāsta Roberts.

Par spīti tam, ka topinambūru ir viegli izaudzēt, to sarežģītās apstrādes dēļ Latvijā maz izmanto. Dārzenis ir krunkains, un to ir grūti nomazgāt un nomizot.

Visu rakstu Topinambūrs dodas uzvaras gājienā lasiet 30. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Kādas ir Tavas domas? Piedalies Dienas Biznesa diskusijā:

Vai bio pārtikas uzvaras gājiens Latvijā turpināsies?

LASI ARĪ:

Sākam biznesu: Starp klientiem - Kristaps Porziņģis un Pauls Jonass
Sākam biznesu: Mūziku mācās mobilajā lietotnē
Sākam biznesu: Piedāvā datorspēles, kas bija populāras 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā
Sākam biznesu: Potenciālu redz privātajā biznesā tepat Latvijā
Sākam biznesu: Latvijā top šampūns Turcijai
Sākam biznesu: No svina ķīmiķo zeltu
Sākam biznesu: Atdzīvina ražošanu

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds