Sakarā ar ūdensvada rekonstrukcijas darbiem ierobežos satiksmi

2008. gada 26. septembris plkst. 8:27
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Rīgā turpinoties vērienīgiem ūdensvada rekonstrukcijas darbiem Brīvības ielā, laikā no 29. septembra līdz 20. oktobrim būs ierobežota satiksme Brīvības ielā no Lielvārdes un Brīvības ielu krustojuma līdz Dzērbenes un Brīvības ielu krustojumam, informē Rīgas ūdens.

Autobraucējiem jāņem vērā, ka šajā Brīvības ielas posmā satiksme visā rekonstrukcijas darbu laikā tiks organizēta tikai trijās joslās (iepriekš – sešās). Joslu skaits katrā virzienā – viena vai divas joslas – būs mainīgs atkarībā no diennakts laika. Tāpat paredzamas transporta kustības izmaiņas Lielvārdes/Brīvības ielu krustojumā (skatīt shēmu 2.lpp.). SIA Rīgas ūdens aicina rakšanas darbiem pakļautos ielu posmus apbraukt pa Biķernieku ielu vai Ropažu ielu.

Kā jau zināms, Brīvības ielā zem brauktuves atrodas divi paralēli un Rīgas pilsētas ūdensapgādei ļoti svarīgi ūdensvadi. Augusta beigās pirms plānotā termiņa tika pabeigta viena no šiem vadiem – B vada rekonstrukcija, līdz ar to jau 29. septembrī tiek uzsākta Brīvības ielas maģistrālā ūdensvada rekonstrukcijas darbu otrā kārta – A vada rekonstrukcija.

Arī šie darbi diemžēl būs saistīti gan ar satiksmes ierobežojumiem pilsētas galvenajā ielā, gan arī ar īslaicīgiem ūdensapgādes pārtraukumiem Teikā un Juglā un iespējamu ūdens uzduļķošanos Daugavas labā krasta patērētājiem.

Minēto Brīvības ielas ūdensvadu rekonstrukcijas darbu 2. kārtu, tāpat kā 1. kārtu, veiks SIA Abagars. Lai rekonstrukcijas darbi noritētu maksimāli ātri, darbs tiks organizēts divās maiņās.

Veicamo darbu nepieciešamību un neatliekamību nosaka esošā simtgadīgā ūdensvada kritiskais stāvoklis. Gan darbu intensitāti un apjomu, gan termiņus lielā mērā nosaka ES normas un ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu saistītie nosacījumi. Ūdensvada rekonstrukcija garantēs turpmāku ilgā periodā drošu ūdens piegādi Rīgas pilsētai no ūdensgūtves Baltezers. Brīvības ielas ūdensvada rekonstrukcijas darbi pilnībā jāpabeidz līdz nākamā gada beigām.

Šie rekonstrukcijas un būvniecības darbi tiek veikti projekta Ūdenssaimniecības attīstība Rīga, 3. kārta ietvaros. Projekta finansēšanu 85% apmērā veic Eiropas Savienības Kohēzijas fonds, bet 15% līdzfinansē Rīgas dome un uzņSakarā ar ūdensvada rekonstrukcijas darbiem ierobežos satiksmiēmums SIA Rīgas ūdens.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām