Sakē rūpnīcas Japānā pamatīgi cietušas zemestrīcē

2011. gada 31. marts plkst. 11:36
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

11. martā notikusī zemestrīce un tai sekojošais cunami vilnis devis pamatīgu triecienu Japānas rūpniecībai, un cietušas arī daudzas sakē darītavas, vēsta vinzinis.lv.

Sevišķi lieli postījumi ir valsts Ziemeļaustrumos zemestrīces epicentrā Mijagi prefektūrā, kā arī Ivatē un Fukušimā, kas atrodas netālu no problēmu māktās atomelektrostacijas. Šajos rajonos atrodas aptuveni 100 sakē ražotņu, no kurām daudzās tika darināts tieši viselegantākais, visaromātiskākais, pašas augstākās klases dzēriens. Pēc pašreizējās informācijas smagi cietušas aptuveni 30, bet arī daudzās citās darītavās ir elektrības vai citi bojājājumi. Pilnība no zemes virsas noslaucīta Suisen sakē ražotne Ivatē prefektūrā, kurā bojā gāja 11 strādnieki. Tāpat vairs neeksistē Hakurakusei darītava Mijagi prefektūrā, kuru nopostīja milzīgas cumani vilnis.

Šī ir tikai problēmas redzamākā daļa, portālu decanter.com informēja Kenichi Ohashi, Tokijas tuvumā esošās sakē ražotnes īpašnieks. Tuvākajos mēnešos šī dzēriena industrija saskarsies ar izejvielu un degvielas trūkumu. Tāpat smagi cietuši ceļi un cita veida infrastruktūra. Rudens pusē gaidāms problēmas ar rīsiem, ko var izmantot ne tikai dzēriena pagatavošanai, bet arī ēšanai. Un visbeidzot, neviens nevar pateikt kādu iespaidu uz apkārtējo vidi atstās katastrofā cietušo pilsētu kanalizācijas, bojātās ķīmiskās rūpnīcas un visbeidzot arī problēmas atomelektrostacijās.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām