Sākoties apkures sezonai, palielinās tipveida dzīvokļu piedāvājums

2011. gada 06. oktobris plkst. 17:40
Dalies ar šo rakstu

Septembrī Rīgas mikrorajonos aktīvāki ir bijuši dzīvokļu pārdevēji, kas tuvojoties aukstam laikam un apkures sezonai, vēlas pārdot savus īpašumus, informē Ober Haus Real Estate.

Pircēji joprojām ir piesardzīgi, ņemot politiskās norises Latvijā, atsevišķu valstu bankrota draudus Eiro zonā utt.

Pēc Ober Haus datiem, vidējās neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā saglabājušās augusta līmenī – 575 eiro/m2.

Salīdzinot dzīvokļu piedāvājumu septembra un augusta beigās, esot vērojams trīs istabu dzīvokļu piedāvājumu pieaugums, piemēram, Zolitūdē vidēji par 35% jeb 23 dzīvokļiem pieaudzis šādu dzīvokļu piedāvājumu skaits. Piedāvājums palielinājies arī Teikā. Savukārt četru istabu, kā arī mazo – vienas un divu istabu dzīvokļu piedāvājums nav būtiski palielinājies.

Rīgas centrā interese par dzīvokļiem bijusi diezgan stabila. Lielāko aktivitāti izrādījuši ārvalstu klienti. Pieprasījums centrā joprojām pārsniedz piedāvājumu. Centra segmentā trūkst labu un klientu prasībām atbilstošu dzīvokļu par adekvātu šā brīža tirgus cenu.

Privātmāju sektorā joprojām ir nogaidošs periods, ziņo Ober Haus. Vietējie klienti izrāda interesi, bet tā nav liela. Tiek izskatīti tikai ļoti lēti piedāvājumi vai banku īpašumā esošie objekti, lai izmantotu iespēju saņemt izdevīgākus kredīta nosacījumus.

Atsevišķi klienti ir gatavi maksāt līdz 150 tūkst. eiro par gatavām mājām, kurās uzreiz var sākt dzīvot, taču šāda piedāvājuma tikpat kā nav.

Septembrī klientu interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai ir sarukusi. Tiek izskatīti tie zemes gabalu piedāvājumi, kuru cena ir ap 15-20 eiro/m2 Rīgas apkārtnē un 30-40 eiro/m2 Rīgā. Darījumi notiek ar zemes gabaliem, kuru pārdošanas cena ir līdz 25 tūkst. eiro. Joprojām ir interese arī par zemes gabaliem netālu no jūras, ezera vai upes, ar komunikācijām un attīstītu infrastruktūru (līdz 50 tūkst. eiro).

 

Dalies ar šo rakstu