Sāks uzkrāt metāllūžņus

2017. gada 25. oktobris plkst. 7:46
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs potenciālajam pircējam krāsns testēšana varētu izmaksāt aptuveni miljonu eiro, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pagājušajā nedēļā maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas administrators Guntars Koris paziņoja, ka saskaņā ar iepriekš apstiprināto uzņēmuma mantas pārdošanas plānu turpinās darījuma dokumentu saskaņošana ar potenciālo pircēju. Papildus uzņēmuma potenciālais pircējs izteicis vēlēšanos veikt uzņēmuma elektrotēraudkausēšanas krāsns testēšanu, kas noritēs līdz gada beigām. Pušu savstarpējā vienošanās paredz, ka ar minēto pārbaudi saistītos izdevumus apmaksās potenciālais pircējs. Līdz ar to tas, iespējams, varētu liecināt, ka potenciālajam pircējam ir nopietni nolūki. Jāatgādina arī, ka 11. oktobrī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens paziņoja, ka izlēmis pamest ministra amatu un pieņemt Saeimas deputāta mandātu, lai vadītu Vienotības Saeimas frakciju, taču šāds solis darījumu neietekmēšot.

Patlaban uzņēmuma uzturēšana izmaksā aptuveni 250 tūkst. eiro mēnesī, savukārt testēšana radīs aptuveni 300 tūkst. eiro papildu izdevumus par elektroenerģiju, liecina DB rīcībā esošā neoficiāla informācija. Tāpat DB rīcībā esošā informācija liecina, ka turpmāko divu mēnešu laikā sāksies arī metāllūžņu uzkrāšana kopumā 40 tūkst. tonnu apjomā, lai pēc AS KVV Liepājas metalurgs darījuma noslēgšanas būtu iespējams uzsākt ražošanu.

Visu rakstu Sāks uzkrāt metāllūžņus lasiet 25. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu