Dzīvesstils

Sākta Mežtakas Dienvidu daļas izpēte Kurzemē un Lietuvā

Kristīne Stepiņa, speciāli DB, 19.10.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ir pabeigts un gājējiem sagatavots garās distances pārgājiena maršruta "Mežtaka" Ziemeļu daļas posms Latvijā un šobrīd notiek "Mežtakas" Dienvidu daļas izpēte un apsekojumi Kurzemē un Lietuvā.

"Mežtakas" Ziemeļu daļas posms ir pilnībā marķēts no Rīgas līdz Igaunijas robežai pie Apes un Kornetiem.

"Mežtaka" ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas/Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā.

Kopējais "Mežtakas" Ziemeļu daļas garums ir 1050 km, tā ir sadalīta 50 posmos, katrs no tiem ir veicams vienā vai divās dienās. Latvijas teritorijā Ziemeļu daļas pārgājiena maršruts stiepjas 340 kilometru garumā, to veido 15 posmi, bet Igaunijā takas 720 kilometri ir sadalīti 35 posmos.

"Mežtakas" projekta vadītājs Juris Smaļinskis atzīst, ka Covid-19 vīrusa laikā pārgājieni svaigā gaisā – pa mežu un gar jūru - ir īpaši ieteicami, un Latvijas iedzīvotāji par tiem ir izrādījuši lielu interesi. Pagājušajā vasarā atklātais pārgājienu maršruts "Jūrtaka", kas ved gar Baltijas jūru, esot bijis ļoti populārs, cilvēki daudz vairāk laika pavadījuši aktīvās pastaigās dabā, tādējādi gan ievērojot veselīgu dzīvesveidu, gan veicinot lauku tūrismu.

Arī uzņēmēji, kas veic saimniecisko darbību "Mežtakas" tuvumā, cer, ka pārgājiena maršruts veicinās viņu biznesu. Lielāku viesu pieplūdumu sagaida gan "Kārļmuižas" saimniece Baiba Stepiņa, gan Līgatnes vīna darītavas īpašnieks Ainārs Vanags, kurš vienā no Līgatnes alām ir izveidojis vīna degustācijas zāli.

Šobrīd notiek "Mežtakas" Dienvidu daļas izpēte un apsekojumi Kurzemē un Lietuvā. J. Smaļinskis, kurš takas Ziemeļu posma izstrādē pats ar kājām ir nogājis vairāk nekā divus tūkstošus kilometru, sola, ka jau nākamajā vasarā tūristiem būs pieejams arī pārgājienu maršruta Dienvidu daļas posms.

"Mežtakas" Ziemeļu daļas maršruta izveidē ir piedalījušies desmit partneri – Dabas aizsardzības pārvalde, A/S "Latvijas valsts meži", Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Igaunijas Lauku tūrisma organizācija (MTÜ Eesti Maaturism), nevalstiskā organizācija "Peipsimaa Turism", "Setomaa Turism", "MTU Okokuller" – Lahemā Nacionālajā parkā, "Pohja- Eesti Turism". Projekta vadošais partneris bija Lauku tūrisma asociācija "Lauku Ceļotājs". No Eiropas Reģionālās attīstības fonda "Mežtakas" izveidei ir piešķirti 960, 4 tūkstoši eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien tika aizvadīts Latvijas tūrisma forums, kurā nozares pārstāvji atskatījās uz aizvadīto gadu un iezīmēja mērķus nākošajam gadam. Tiešsaistes pasākumu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), un tajā tika apbalvoti arī konkursa "Jaunais tūrisma produkts 2020" uzvarētāji un labākie studentu zinātniski pētniecisko darbu autori tūrisma nozarē, informē LIAA.

"Tūrisma nozarei šis gads bija ļoti sarežģīts, bet ir notikušas arī pozitīvas lietas. Pieauga interese par vietējo tūrismu, tapuši jauni tūrisma produkti un meklēti risinājumi, kā strādāt pandēmijas apstākļos. Jau šobrīd ir skaidrs, ka, atveroties tūrisma iespējām, nozares pārstāvjiem būs jāskrien daudz un ātri. Ieguvēji būs tie, kas pēc ceļošanas ierobežojumu atcelšanas, spēs ātrāk noreaģēt, tādēļ mums jābūt gataviem un jau šobrīd jāiezīmē, risinājumi dažādām situācijām," tā, atklājot forumu, dalībniekus uzrunāja LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Ar LIAA starpniecību tūrisma nozares uzņēmumu atbalstam krīzes seku mazināšanai šogad ir novirzīti 19,4 miljoni eiro. Lielākā daļa no šiem līdzekļiem jau izmaksāta algu subsīdijās 826 tūrisma nozares uzņēmumu, bet šobrīd ir atvērta pieteikšanās viesnīcu operacionālo izmaksu programmā, kuras kopējais finansējums ir 4,8 miljoni eiro. Ekonomikas ministrija turpina darbu arī pie īpašas vaučeru programmas viesnīcām, kuras varēs cilvēkiem nodrošināt pašizolācijas pakalpojumus ar valsts atbalstu.

Komentāri

Pievienot komentāru