Samazinās jaunās VID ēkas nomas maksu

2011. gada 02. februāris plkst. 11:43
Dalies ar šo rakstu

VID par telpām jaunajā administratīvajā kompleksā maksās vismaz par 2 miljoniem eiro mazāk nekā paredzēja iepriekšējais līgums ar jaunā VID kompleksa attīstītājiem.

Valsts a/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) ziņo, ka VNĪ un SIA Mežaparks SPV, kas virza jaunā VID kompleksa projektu, ir panākušas vienošanos par grozījumiem dalībnieku līgumā un priekšlīgumā, ar mērķi precizēt jaunbūvējamā VID administratīvo ēku kompleksa apjomu un nomas maksas aprēķina metodiku.

Zemi, uz kuras top VID komplekss, bijušā Rīgas mēra Gundara Bojāra vadītais SIA Mežaparks SPV iegādājās no aizdomās par kukuļdošanu aizturētā Ekonomikas ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas nodaļas direktora vietnieku Vladimira Vaškeviča šķirtās sievas Ināras Vilkastes par 45 milj. eiro. Zemi par tik augstu cenu pārdot ļāva Rīgas domē panāktā zonējuma maiņa. Tā atļāva ievērojami intensīvāku apbūvi līdz pat 25 un vairāk stāvu piecu un sešu stāvu ēku vietā -, nekā to paredzēja pirms tam spēkā esošie normatīvie akti. Darbības ar zonējuma maiņu īpašumam Rusova ielā ir vērienīgākā no tā dēvētās domes amatpersonu kukuļošanas krimināllietas epizodēm. Proti, par «pakalpojumu» Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta tā laika augstas amatpersonas Vilnis Štrams un Pēteris Strancis esot pieprasījuši 1 milj. eiro kukuli, daļa no tā - vismaz 326 tūkst. eiro apmērā - arī samaksāta, uzskata apsūdzības uzturētāji. Apsūdzētie to noliedz.
Jāpiebilst arī – fakts, ka VID konkursā uzvarēja tieši Mežaparks SPV raisīja runas par jau iepriekš izplānotu shēmu.

Pašreizējās vienošanās rezultātā mainīta nomas maksas aprēķināšanas kārtība, kas saskaņā ar VNĪ aplēsēm ļaus nomas maksu par VID lietotajām telpām samazināt par 800 tūkst. eiro gadā. Tāpat būs izmaiņas kārtībā, kas nosaka uzkrājumu apmēru remontiem, tādējādi samazinot maksājamo summu vēl par provizoriski 1,3 milj. eiro. Uzkrājums remontiem veidosies kā depozīts, uzkrāto līdzekļu izlietošana tiks saskaņota ar VID. Neizlietotais atlikums, līguma termiņam beidzoties, tiks atgriezts VID, skaidro VNĪ.

Nomas līgumu ar VID paredzēts slēgt uz 30 gadiem. Nomas maksa no 2014. gada pašreizējā projekta attīstības stadijā tiek prognozēta robežās no 10 līdz 13 eiro/m2 mēnesī. Precīzs nomas maksas apmērs būs zināms pēc konkursa būvdarbu veicējiem un līguma noslēgšanas. Nomas maksa būs atkarīga no visa projekta izmaksām, tostarp no nepieciešamā ieguldījuma komunikāciju izbūvei. Gadījumā, ja tai tiks piešķirtas valsts investīcijas, nomas maksa var samazināties.

Pēc Ober Haus Real Estate datiem, 2010. gada 4. ceturksnī augstākās klāses - A klases biroju nomas maksa bijusi 7 - 12 eiro/m2, B klases birojus bija iespējams nomāt par 5 - 8 eiro/m2, savukārt C klases birojus - par 3 - 4 eiro/m2.

Jaunā vienošanās paredz samazināt arī telpu apjomu. Ap 2500 dienesta darbinieku strādās atvērta tipa biroja telpās 40 tūkst. m2 platībā (sākotnēji plānoti 47 tūkst m2). Papildus tam panākta vienošanās arī par kritērijiem ēkas galvenā būvuzņēmēja izvēlei.

Db.lv jau ziņoja, ka 2008. gadā VNĪ izsludinātājā konkursā uzvarēja SIA Mežaparks SPV, kas attīstīs kompleksu. Tajā pašā gadā saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu tika izveidots kopuzņēmums SIA Biroju Centrs Ezerparks, kura mērķis ir uzbūvēt un apsaimniekot biroja ēku VID vajadzībām. Uzņēmumu dibināja Mežaparks SPV (68,5 %) un a/s Valsts nekustamie īpašumi (31,5 %). Saskaņā ar līgumu, valsts ieguldīja 3,2 milj. latu, bet Mežaparks SPV – mantisko un naudas ieguldījumu gandrīz 9 milj. latu apmērā. Komplekss atradīsies 25 ha lielā, jauktas apbūves kvartālā Ezerparks, kurš tiek saistīts ar Krievijas miljardiera Viktora Vekselberga investīcijām.

Pašlaik VID struktūras atrodas 14 dažādās ēkās Rīgā. Šīm ēkām ir atšķirīgs tehniskais stāvoklis un ekspluatācijas izmaksas. Pārceļoties uz vienotu kompleksu, VID paredz darbības efektivitātes pieaugumu un izmaksu samazinājumu. Rīgas būvvaldē ir saskaņots ēkas skiču projekts (autors Sarma&Norde). Iepriekš izskanēja, ka ēkas būvniecība varētu sākties jau 2011. badā, bet to pabeigt iecerēts 2014. gadā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām