Samilzt konflikts ap Ventspils zivju konservu kombinātu

2011. gada 03. marts plkst. 9:02
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra ir uzsākusi kriminālprocesu par iespējamo krāpšanu Ventspils zivju konservu kombināta (VZKK) maksātnespējas procesā.

Kriminālprocess ierosināts, pamatojoties uz SIA Easy Open (viena no  VZKK  kreditoriem) valdes priekšsēdētāja T.Trankaļa iesniegumu. 2010.gada 27.decembra SIA Easy Open iesniegumā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanai minēts, ka nu jau atstādinātā VZKK administratore Rita Skrinda un trešās personas organizētā grupā, sadalot savstarpēji pienākumus, ir organizējuši shēmu, lai krāpnieciskā ceļā izvairītos no kreditoru prasījumu samaksas vairāku simtu tūkstošu latu apmērā un lai vēlāk, izmantojot iegūto kontroli pār uzņēmuma naudas plūsmu, piesavinātos uzņēmuma īpašumtiesības, informē VZZK pašreizējā vadība.

2011.gada 3.februāra Ventspils tiesas lēmumā minēts, ka administratore pārkāpusi maksātnespējas procesa reglamentējošo normatīvo aktu prasības, nenodrošinot kreditoru interešu aizsardzību. Rita Skrinda, kas saņēmusi mēnešalgu 5000 Ls apmērā, kopā ar civilvīru V.Šapeļu (kurš tika iecelts par VZKK pārvaldnieku) mēģinājusi izmantot situāciju ar lielāko VZKK kreditoru, kurš arī bija nonācis maksātnespējas stadijā, lai iegūtu pilnu kontroli pār uzņēmumu, apgalvo VZZK pašreizējā vadība. V.Šapeļs, kurš pēc profesijas ir dermatovenerologs, saņēmis 3000 latu algu, lai gan VZKK uzņēmumā ieradies tikai reizi divos mēnešos. Lai gan uzņēmuma saimnieciskā darbība notiek Ventspilī, administratore R.Skrinda kopā ar civilvīru V.Šalepeļu rīkojusi kreditoru sapulces Daugavpilī.

Par pārkāpumiem atstādinātā maksātnespējas administratore joprojām neesot nodevusi dokumentus a/s VZZK jaunajai vadībai, norāda uzņēmums. 2011.gada 28.februārī uzņēmums saņēmis vēstuli no administratores Ritas Skrindas, kurā viņa informē, ka sakarā ar darba nespēju VZKK dokumentus un mantu nodos pēc atveseļošanās. Precīzs laiks vēstulē neesot norādīts. Administratores darba nespēja laikā, kad jānodod VZKK dokumenti un manta, būtiski traucē jaunajai vadībai ieviest skaidrību uzņēmuma dokumentācijā un izvērtēt VZKK saimniecisko darbību, norāda jaunais VZKK administrators Raivis Stumbergs.

Db.lv jau rakstīja, ka Ventspils tiesa arī apmierinājusi kreditora Ērika Martinovska sūdzību par 2010. gada 10. decembra kreditoru sapulces lēmumiem. Šajā sapulcē izmainīja VZKK maksātnespējas sanācijas plānu, samazinot uzņēmuma parādsaistību summu par 90%. Vienlaikus tiesa noraidīja Ritas Skrindas prasību mainīt VZKK sanācijas plānu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām