Samsung: jau drīzumā planšetdatoru tirgus var noķert portatīvo datoru tirgu

2013. gada 24. jūnijs plkst. 10:00
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Nākotnē planšetdatorus aizvien vairāk izmantos arī darba vajadzībām, kas var radīt izmaiņas portatīvo datoru izmantošanā, tādējādi 2-3 gadu laikā planšetdatoru tirgus var noķert portatīvo datoru tirgu, DB prognozēja Samsung Electronics Baltics Telekomunikācijas produktu tirdzniecības vadītājs Latvijā Māris Ķikāns.

Paralēli, pieaugs prasības pēc drošības, lai mobilās ierīces varētu izmantot gan darba, gan privātajām vajadzībām. Arī uzņēmējiem drošības jomai būtu jāpievērš lielāka vērība, lai kontrolētu, ar kādām ierīcēm darbinieki pieslēdzas uzņēmuma interneta tīklam un sistēmām.

Baltijā kopējais planšetdatoru tirgus pieaugums pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, bijis 164% apmērā. Visstraujāk pieaugums bijis Lietuvā un Latvijā, attiecīgi 219% un 211% apmērā, liecina GfK dati. Igaunijā pieaugums bija 105% apmērā, taču jāņem vērā, ka attiecīgais segments kaimiņvalstī daudz straujāk pieauga jau pērnā gada laikā. Jāņem vērā, ka pirmajā ceturksnī pusi no portatīvo datoru tirgus, pēc tirdzniecības apmēriem naudas izteiksmē, aizņēma planšetdatori.

Vērtējot nozares attīstību pēc 5-10 gadiem, M. Ķikāns atzīmē, ka kopumā mobilās tehnoloģijas virzās uz multimediju iekārtām, un no izklaides industrijas iespējām uz veselības un izglītības perspektīvām. Sagaidāms, ka lietotāji aizvien vairāk no vienas ierīces vēlēsies vairāk funkcijas, piemēram, mobilo telefonu izmantot ne tikai saziņai un interneta pārlūkošanai, bet arī veselības, izglītības jomā. Tas arī sekmēs mobilo aplikāciju segmentu, kur lielas izaugsmes iespējas Samsung redz tieši izglītības un veselības aprūpes jomā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām