Samsung plāno ar Galaxy viedtālruņiem apgādāt FIB

2013. gada 22. jūlijs plkst. 13:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Dienvidkorejas tehnoloģiju gigants Samsung pietuvojies darījuma noslēgšanai par Galaxy sērijas viedtālruņu piegādi ASV Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB), atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta Wall Street Journal.

Iespējamais darījums ievērojami uzlabotu Samsung pozīcijas, kā ierīču piegādātājam ASV valdības aģentūrām. Šajā tirgus segmentā tradicionāli dominē Kanādas viedtālruņu ražotājs BlackBerry, kura ierīces arī izmanto FIB. Patlaban gan nav skaidrs vai FIB iecerējis ar Samsung viedtālruņiem aizstāt BlackBerry ražojumus, vai arī izmantos abu minēto kompāniju pakalpojumus.

Samsung arī iecerējis noslēgt līgumu ar ASV Jūras kara floti par Galaxy viedtālruņu piegādi. Prognozēts, ka FIB un ASV Jūras kara flotes pirkumi būs salīdzinoši nelieli, tomēr tas liecinās par to, ka institūcijas, kurām svarīga ir datu aizsardzība, uzskata Samsung ierīces par pietiekami drošām. Tādējādi Samsung ierīces varētu šķist interesantas arī baņķieriem un lielu korporāciju vadītājiem. Pati kompānija gan atturējusies no komentāriem.

Aizvadītajos gados Samsung ieguldījusi lielus finanšu līdzekļus, lai iekarotu valdību uzticību un nostiprinātos šajā tirgū. Kompānija pārvilinājusi dažādus BlackBerry augsta ranga darbiniekus, kā arī attīstījusi drošības sistēmas. Paredzēts, ka FIB tiks pārdoti Galaxy viedtālruņi, kas aprīkoti ar KNOX drošības sistēmu.

Iepriekš Samsung saņēma ASV Aizsardzības informāciju sistēmu aģentūras atzinumu, ka kompānijas ražojumus var izmantot ASV valdības dienesti un, noslēdzot līgumu ar FIB, dienvidkorejieši tiks pie pirmā darījuma šajā jomā. Tādu pašu atzinumu saņēmusi arī Apple un analītiķi pieļauj, ka spēkošanās abu kompāniju starpā gaidāma arī centienos uzrunāt ASV valdības iestādes.

Atsevišķi tehnoloģiju eksperti tomēr saglabā savu skepsi, norādot, ka Andorid diez vai spēs izpildīt visus drošības nosacījumus, bet tās KNOX sistēma esot tikai ielāps. Arī FIB iepriekš ieskicējusi vairākas operētājsistēmas problēmas.

Db.lv jau vēstīja, ka klientiem, kas augstu vērtē datu drošību, Samsung iecerējis piedāvāt arī speciālu jaunākā viedtālruņa Galaxy S4 versiju, kas jau nodēvēta par Galaxy S4 Active. Paredzēts, ka viedtālrunis būs ūdens un putekļu izturīgs.

Dalies ar šo rakstu