Samsung plāno televīzijas nākotni

2013. gada 04. jūlijs plkst. 12:04
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Dienvidkorejas tehnoloģiju kompānija Samsung iegādāsies Izraēlas uzņēmumu Boxee, kas izgatavo mediju straumēšanas ierīces. Darījuma summa aplēsta 30 miljonu ASV dolāru apmērā, vēsta tehnoloģiju mediji.

Boxee ļauj lietotājiem ierakstīt televīzijas raidījumus un pēc tam, izmantojot mākoņskaitļošanas tehnoloģijas, straumēt uz TV, datoriem un dažādām viedierīcēm (planšetdatoriem un viedtālruņiem). Ar finansējumu 26,5 miljonu eiro apmērā, Boxee jau atbalstījis plašs ASV un Izraēlas investoru loks.

Komentējot darījumu, Boxee norāda, ka kļūstot par Samsung grupas daļu, uzņēmums varēs strādāt pie produktiem, kas televīzijas jomā apvieno programmatūras un tehnoloģiju sasniegumus, un kuru izmantos miljoniem cilvēku, tādējādi mainot televīzijas nākotni.

Analītiķi lēš, ka Samsung, kas nodarbojas ar «viedo TV» tirdzniecību – televizoriem, kas ļauj izmantot lietojumprogrammas un internetu, iegādājoties Izraēlas kompāniju, pastiprinās pozīcijas šajā jomā.

Saskaņā ar tirgus analītikas kompānijas Informa Telecoms and Media aplēsēm aizvadītajā gadā pasulē pārdoti 54 miljoni smartTV. Prognozējams, ka līdz 2017. gadam šis skaitlis sasniegs 221 miljonu vienību, tādējādi apliecinot šī tirgus straujo izaugsmi.

Nozares pārzinātāji norāda, ka Samsung šajā tirgū cenšas pierādīt, ka tās radītie produkti ir pārāki par konkurentu pakalpojumiem. Izraēlas uzņēmuma pārņemšana varētu izrādīties par veiksmīgu soli, lai klientus pārliecinātu, ka Samsung viedās TV iekārtas ir atšķirīgas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām