Samsung turpina sasniegt jaunas virsotnes

2013. gada 08. janvāris plkst. 14:32
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Kompānija Samsung aizvadītā gada pēdējā ceturksnī nopelnījusi 8,3 miljardus ASV dolāru, liecina sākotnējās Dienvidkorejas kompānijas prognozes. Ievērojamo peļņu Samsung izdevies nodrošināt pateicoties augstajiem viedtālruņu pārošanas apjomiem.

Analītiķi norāda, ka vismaz 70% no Samsung peļņas nodrošinājusi kompānijas mobilo ierīču struktūrvienība, kas izgatavo un pārdod viedtālruņus un planšetdatorus. Saskaņā ar analītiķu aplēsēm Samsung aizvadītajā ceturksnī izdevies pārdot 63 miljonus viedtālruņu.

Tāpat kā vienu no galvenajiem peļņas audzētājiem Samsung min augsto pieprasījumu pēc platekrāna displejiem, kuri tiek izmantoti daudzās mūsdienu ierīcēs. Samsung tos pārdot arī citām kompānijām, tostarp savam konkurentam Apple.

Gada griezumā Samsung peļņa aizvadītajā ceturksnī augusi par 89%. Tāpat kompānija prognozē, ka aizvadīto ceturksni tai būs izdevies noslēgt ar ienākumiem 52,6 miljardu ASV dolāru apmērā. Gada griezumā ienākumi auguši par 18%. Paredzēts, ka galīgos aizvadītā ceturkšņa rezultātus Samsung atklās janvāra otrajā pusē.

Tikmēr analītiķi pauduši bažas, ka nākamajā ceturksnī Samsung peļņas kāpuma temps varētu sākt samazināties, vēsta Reuters. «Investorus uztrauc, ka Samsung izaugsme gada pirmajā pusē varētu palēnināties. Viedtālriņu tirgus ir pārsātināts un tā izaugsme attīstīto valstu tirgos, visticamāk, samazināsies, ko nespēs līdzsvarot pat augstais pieprasījums attīstības valstīs,» sacīja LS Asset Management pārstāvis Kims Sungso (Kim Sung-soo).

Db.lv jau vēstīja, ka arī trešajā ceturksnī Samsung baudīja rekordaugstus finanšu rādītājus. Samsung panākumi arī iepriekš tika skaidroti ar lielo pieprasījumu pēc viedtālruņiem.

Novembrī Samsung ražotais Galaxy S3 pēc pārdošanas apjomiem pārspēja Apple ražoto iPhone 4S, kļūstot par pasaulē vislabāk pārdoto viedtālruni, liecināja izpētes uzņēmuma Strategy Analytics apkopotie dati.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām