Sarakste Facebook var tikt izmantota tiesā

2011. gada 31. janvāris plkst. 12:23
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Facebook un citu sociālo tīklu privātās lietotāju lapas ASV aizvien biežāk tiek izmantotas, lai savāktu pierādījumus tiesā, raksta telegraf.lv.

Šāda taktika lielu popularitāti iemantojusi atbildētāju advokātu vidū, lietās, kas saistītas ar kompensāciju piedziņu.

Lai gan tiesneši ASV jau sen ļauj kā pierādījumus civillietās izmantot informāciju no sociālajiem tīkliem, tomēr materiāliem, kas tiek aizsargāti ar paroli, ir nepieciešama īpaša atļauja.

«Mums ir tiesības uz konfidencialitāti, bet tiesvedības kontekstā tās var apiet,» norāda Demokrātijas un tehnoloģiju centra viceprezidents Džims Dempsijs.

Pēdējo divu mēnešu laikā atļauju piekļūt informācijai izsnieguši divi štata tiesneši. Kā piemērs tiek minēts Ņujorkas iedzīvotājas Ketlinas Romano prasība. Viņa apgalvo, ka guvusi nopietnas traumas un nevarējusi kustēties pēc kritiena no uzņēmumā Grand Rapids ražota krēsla. Prasītāja jau gandrīz esot tiesā uzvarējusi, bet sociālajā tīklā MySpace uzņēmuma advokāts atradis fotogrāfiju, kurā K.Romano stāv smaidīga savas mājas priekšā.

Advokāts izsekojis arī K.Romano meitas lapu Facebook un atradis fotogrāfijas no ģimenes brauciena uz Floridu. Tas bijis pretrunā ar K.Romano teikto, ka viņa neesot izgājusi no mājām. Tā rezultātā prasība tika noraidīta.
 

Dalies ar šo rakstu