Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Visā padomijā kādreiz pazīstamā gumijas zābaku ražotāja Sarkanais kvadrāts vēsturiskā «turpinājuma» Baltijas gumijas fabrikas galvenais produkts ir gumijas starplikas dzelzceļa infrastruktūrai.

Baltijas gumijas fabrika ir lielākais gumijas maisījumu un tehnisko izstrādājumu ražotājs Baltijā, kas nodrošina pilnu izstrādes ciklu – no gumijas izstrādājumu un receptūras izveides līdz sērijveida ražošanai. Vēsturiski fabrika ir Sarkanā kvadrāta turpinājums.

Pašlaik fabrikas galvenais produkts ir gumijas starplikas dzelzceļa infrastruktūrai – tās veido 70% no fabrikas apgrozījuma – un dažāda veida gumijas tehniskie izstrādājumi un speciālie maisījumi auto nozarei. «Pēc krīzes daudzas valstis sāka modernizēt ceļu un dzelzceļu infrastruktūru, un mums tas nāca par labu,» uz vienu no fabrikas izaugsmes faktoriem norāda izpilddirektors Anatolijs Kuzmins. Uzņēmuma apgrozījums 2010. gadā sasniedza 2,7 miljonus eiro, kas ir par 205% vairāk nekā gadu iepriekš. Iespaidīgs ir arī peļņas kāpums no 3,6 tūkstošiem 2009. gadā līdz 106,5 tūkstošiem pērn.

Līdzās sērjveida ražojumiem, uzņēmums var izpildīt arī konkrētus pasūtījumus, piemēram, savulaik fabrika ir izstrādājuši pat guļošos policistus. Presformas nomaiņa neesot grūta, dārgāk ir to izgatavot. Tas maksā no viena līdz 10 tūkst. eiro. Sadzīves priekšmetu izgatavošanā Baltijas Gumijas fabrika ar Ķīnu gan nevarot konkurēt, atzīst izpilddirektors.

Fabrika eksportē lielum lielu daļu produkcijas - 94%, no tiem lauvas tiesa uz Vāciju, 10% uz Baltkrieviju, pavisam nedaudz uz Igauniju, Somiju. Kopumā 40% produkcijas veido gumijas maisījumi un 60% gumijas tehniskie izstrādājumi.

Komentāri

Pievienot komentāru