Sarūk sērijveida dzīvokļu piedāvājums

2011. gada 06. decembris plkst. 11:34
Dalies ar šo rakstu

Šā gada novembrī ir samazinājies dzīvokļu piedāvājums mājokļu tirgū, izriet no nekustamā īpašuma kompāniju jaunākajiem pārskatiem.

Arco Real Estate ziņo, ka dzīvokļu pārdošanas piedāvājumu skaits 2011.gada novembrī, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša līmeni, ir nedaudz samazinājies gan kompānijas apskatītajos lielākajos mikrorajonos (-1,2%), gan kopumā Rīgā (-2%). Piedāvājumu skaits Rīgas centrālajā daļā samazinājies par 2,9%. Pēc šīs kompānijas datiem, lielākais piedāvājumu skaits mikrorajonos novembrī bija Purvciemā, Pļavniekos, Ķengaragā un Āgenskalnā. Mazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā un Zolitūdē. Novembrī visvairāk piedāvājums samazinājies Ķengaragā – par 11,3%. Zolitūdē konstatēts vislielākais pieaugums – piedāvājums pieaudzis par 14,8%. Rīgas mikrorajonos populārākie dzīvokļi ir bijuši 1 istabu un 2 istabu dzīvokļi. Savukārt mazākā interese ir par 4 istabu dzīvokļiem.

Augstākās cenas 2011.gada novembrī bijušas Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena nedaudz pieaugusi – līdz 724 eiro. Savukārt zemākā vidējā kvadrātmetra cena novembrī bija Bolderājā, tā noslīdējusi vēl zemāk – līdz 475 eiro, norāda Arco Real Estate.

Arī Latio akcentē, ka sērijveida dzīvokļu piedāvājums novembrī salīdzinājumā ar vairākiem iepriekšējiem mēnešiem ir nedaudz samazinājies. Tā kā tipveida dzīvokļu cenas stagnē jau ilgāku laiku, daļa pārdevēju nolemj īpašumu patlaban nepārdot.

Piedāvājumā pakāpeniski nonāk arī banku un to izveidoto uzņēmumu īpašumā nonākušie mājokļi. Pircējiem tiek piedāvāti ļoti dažādas kvalitātes īpašumi – tipveida, jaunie dzīvokļi, savrupmājas, zemes gabali – gan Rīgā, gan citur Latvijā. Šādi īpašumi atrod pircējus, ja to cena atbilst īpašuma kvalitātei un tirgus situācijai. Daļa pircēju banku uzņēmumu īpašumā esošos mājokļus labprātāk iegādājas, jo šādā gadījumā iespējams saņemt bankas aizdevumu ar labvēlīgākiem nosacījumiem, informē Latio.

Nemainīga iezīme visos Rīgas dzīvokļu segmentos – piedāvājumā trūkstot labu īpašumu par adekvātu un pircējiem pieņemamu cenu. Daļa no piedāvātajiem īpašumiem ir sliktā stāvoklī vai arī to cena ir pārāk augsta, bet īpašnieki nav gatavi cenu samazināt.
 

Dalies ar šo rakstu