SAS bosi kompānijas krīzes laikā saņem dāsnas prēmijas

2013. gada 14. janvāris plkst. 15:00
Dalies ar šo rakstu

Tikai dažus mēnešus pēc SAS izglābšanās no bankrota, aviokompānijas topmenedžeri saņēmuši bonusus pusgada algas apmērā, ziņo portāls thelocal.se.

Tas ticis darīts ar pamatojumu, lai šie vadītāji paliktu strādāt aviokompānijā, taču šādas prēmijas saņēmis tikai «ļoti neliels atslēgas personu loks, kas radījis lielu sašutumu citos strādājošajos, kam jāsamierinās ar sliktākiem darba apstākļiem izmaksu mazināšanas dēļ. «Šim ļoti ierobežotajam personu lokam ir jāatrod veidi, kā samazināt kompānijas izmaksas, kas faktiski nozīmē, ka viņi paši var zaudēt darbu,» portālam norādījusi SAS preses sekretāre Mailna Selandere. Neoficiāla informācija liecina, ka prēmijas saņēmuši 18 SAS topmenedžeri trīs līdz sešu mēnešalgu apmērā, kas kopā veido 15 milj. kronas jeb 2,3 miljonus ASV dolārus.

Db.lv jau rakstīja, ka SAS nonāca nopietnās finanšu grūtībās 2012. gada beigās, kas spieda SAS veikt apjomīgus taupības pasākumus, lai izglābtos no bankrota. Aviokompānija iecerējusi atteikties no Norvēģijas meitasuzņēmuma, par vairākiem tūkstošiem samazināt darbavietu skaitu, kā arī «griezt» algas. Lidsabiedrība cer pārdot arī aktīvus aptuveni 445 miljonu ASV dolāru vērtībā. Tomēr ar visu to vairāki aviācijas analītiķi prognozējuši, ka SAS var neizturēt 2013. gadu.
 

Populārākās ziņas

Nepalaid garām