SAS Group pabeigusi Spanair pārdošanu par vienu eiro

2009. gada 02. aprīlis plkst. 14:06

Noslēdzot līgumu ar kompāniju Initiatives Empresarials Aeronàutiques (IEA), SAS Group pārdevusi aviokompānijas Spanair akciju kontrolpaketi par vienu eiro.

Vienošanās rezultātā kompānija IEA, kas apvieno sevī tādus spāņu uzņēmumus kā Consorci de Turisme de Barcelona, Catalana d'Inciatives, Volcat 2009 un Fira de Barcelona, iegādājusies 80.1% Spanair akciju. 
Līdz ar šo darījumu SAS Group paliek par Spanair mazākuma akcionāru ar 19.9% akciju.
Spanair jāveic kapitāla palielināšana par 100 miljoniem eiro līdz 2009. gada aprīļa beigām. SAS Group nepieciešamības gadījumā apņēmies nodrošināt Spanair līdz 15 miljoniem eiro lielu aizdevumu, kas jāatmaksā ne vēlāk par 2009.gada 30.aprīli.  Vadoties pēc aizdevuma struktūras, visas finanšu saistības starp SAS un Spanair no vienas puses un IEA no otras, paliks nemainīgas.
Šis solis ir balstīts uz SAS īstenoto tā stratēģiju, kuras mērķis ir koncentrēties uz Skandināvijas tirgu. Turpmāk SAS darbosies kā aviokompānijas Spanair partneris, palīdzot īstenot kompānijas stratēģisko plānu ar mērķi nostiprināt lidsabiedrības pozīcijas Barselonā un Spānijā kopumā.