SAS grupai jauns prezidents

2006. gada 19. oktobris plkst. 14:02

Skandināvijas koncernu "SAS Group" vadīs zviedrs Matss Jansons – tā šonedēļ sēdē nolēma SAS grupas direktoru padome. Jaunais koncerna vadītājs savā amatā stāsies, sākot ar 2007. gada 1. janvāri.

Pēdējos 12 gadus vadījis dažādu nozaru lielus Zviedrijas uzņēmumus, M.Jansons ir gatavs turpināt SAS grupas reformu un stiprināt tās pozīcijas tirgū.

"SAS vārdam un preču zīmei ir stipras pozitīvas konotācijas. Turklāt, SAS ir miljoniem klientu visā pasaulē un tūkstošiem kvalificētu darbinieku. Pašlaik SAS, tāpat kā visas pasaules aviācijas tirgus, nenoliedzami transformējas. Neraugoties uz spēcīgo konkurenci, SAS ir lieliskas iestrādes un stipri pamati attīstībai," – teica jaunais SAS grupas vadītājs M.Jansons.

M.Jansons no 1994. gada ir bijis prezidents tādos respektablos Zviedrijas uzņēmumos kā "Axfood" (pārtikas produktu tirdzniecība), "Fazer" (cepumu un konfekšu ražošana) un "Catena" (nekustamā īpašuma projekti). Pašlaik viņš ir dažādās jomās darbojošās uzņēmējdarbības grupas "Axel Johnson AB" prezidents.

M.Jansons pārņem SAS vadības stūri laikā, kad pasaules aviācijas tirgū vēl joprojām turpinās milzīgas transformācijas, kas aizsākās pēc 2001. gada 11. septembra terora aktiem. Šī katastrofa izraisīja ilglaicīgu civilās aviācijas pagrimumu, tai pašā laikā lēto lidojumu sabiedrību izplatīšanās diezgan spēcīgi palielināja konkurenci, bet pieaugošās degvielas cenas – aviācijas sabiedrību izdevumus.

SAS grupai pieder astoņas aviācijas sabiedrības, kuras pagājušogad kopumā pārvadāja 34.9 milijonus pasažieru – rekordskaitu visā grupas eksistēšanas laikā. Turklāt, SAS grupai pieder vairākas lidmašīnu un pasažieru apkalpošanas sabiedrības, kravas pārvadājumu uzņēmums, kā arī viesnīcu tīkla pārvaldošā struktūrvienība "Rezidor SAS".

Pirmajā šā gada pusē SAS grupai ienākumi bija 32.383 mlrd. Zviedrijas kronu (12.145 mlrd. litu) – par 11.5 % vairāk kā pirms gada.

SAS akciju kontrolpakete – 50 % plus viena akcija – pieder Zviedrijas (21.4 %), Dānijas (14.3 %) un Norvēģijas (14.3 %) valdībām.