SAS panāk vienošanos par Estonian Air pārdošanu

Autors: Līva Melbārzde
2010. gada 17. septembris plkst. 18:11

Lidsabiedrība SAS Scandinavian Airlines, kurai no 2003. gada pieder 49% aviokompānijas Estonian Air akciju, vienojās ar Igaunijas valdību par savu daļu pārdošanu.


Šis lēmums tika pieņemts, balstoties uz SAS īstenoto stratēģiju Core SAS, kas paredz lielāku aviokompānijas koncentrēšanos un darbību Skandināvijas tirgū.

Šodien SAS Group un Igaunijas valdība panāca vienošanos, ka SAS piederošā akciju daļa nonāks valsts kontrolē. Igaunijas valdība nodrošinās Estonian Air akciju paketes palielināšanu 200 miljonu Zviedrijas kronu apmērā, bet SAS Igaunijas lidsabiedrības kapitālā konvertēs aptuveni 20 miljonus Zviedrijas kronu, ko Estonian Air ir parādā. Pēc akciju paketes palielināšanas Igaunijas valstij piederēs 90% Estonian Air un SAS 10%. Lidsabiedrībai SAS paliks 70 miljonu Zviedrijas kronu liels aizdevums ar atmaksas termiņu līdz 2014. gadam.

SAS un Igaunijas vienošanās paredz, ka valstij ir tiesības izpirkt atlikušos 10% Estonai Air akciju, bet SAS ir tiesības pārdod savas akcijas pēc četriem gadiem. SAS turpinās komerciālo sadarbību ar Estonian Air arī turpmāk. Neoficiāli izskanējis, ka Estonian Airlines akcijas varētu nopirkt airBaltic, bet kompānijas prezidents Bertolts Fliks šādu interesi par igauņu lidsabiedrību neapstiprina.