Saskata nišu ortodontijā

2017. gada 27. novembris plkst. 6:23
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Zobārstniecības klīnika Concordia specializējas zobu taisnošanā, izmantojot neirodontiju, kas sakodienu uztver kā organisma sastāvdaļu, nevis tikai zobus

Papildu tradicionālai ortodontijai jeb zobu taisnošanai ārstēšanā tiek pielietota arī neirodontijas metode, kas regulē žokļu un zobu attiecību balansu ar pacienta ķermeni, stāsta zobārstniecības klīnikas Concordia īpašnieks un ortodonts Māris Gržibovskis.

Latvijā ortodontu nav daudz – mazāk nekā 30. Tas nozīmē, ka iespējas saņemt šo pakalpojumu ir ierobežotas. Vienlaikus statistiski problēmas ar sakodienu ir teju 90% pacientu, un tikai reizēm ir vizuāla nepieciešamība pēc zobu taisnošanas. Biežāk nepareizs sakodiens veicina zobu nodilumu, locītavu problēmas u.c. «Protams, viss atkarīgs no tā, vai ārsts saredz problēmu un spēj to atrisināt,» viņš saka.

Tieši mazais ortodontu skaits lika viņam aizdomāties, ka tirgū ir vieta specializētai klīnikai. Lai gan Lietuvā un Igaunijā ortodontu ir trīs līdz četras reizes vairāk, M. Gržibovskis saredz iespēju piedāvāt ortodontijas pakalpojumus kolēģiem Baltijā, kā arī plašāk sadarboties ar zobārstiem tepat Latvijā. Zobārstniecības klīnikas Concordia vadītājs Juris Prančs teic, ka šogad klīnika plāno apgrozījumu par aptuveni 20% lielāku nekā pērn, ko nodrošinās ieguldījumi aparatūrā un procesu modernizēšanā.

Klīnika darbojas kopš 2015. gada. «Kā visi ortodonti Latvijā, kādu laiku strādāju Stomatoloģijas institūtā. Vienā brīdī gribēju pamēģināt kaut ko jaunu un nobriedu tam, ka ir vērts atvērt savu klīniku. Lielā kolektīvā reizēm ir grūti attīstīt jaunas lietas. Man šeit skenera un rentgena iegāde nebija ne ar vienu jāsaskaņo. Man ir skaidrs plāns, ko darīšu, katra nopirktā iekārta ir finansiāli pamatota. Šis viss ir ar skatu nākotnē,» saka M. Gržibovskis.

Visu rakstu Saskata nišu ortodontijā lasiet 27. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu