Saskata riskus steidzīgi virzītajos grozījumos par nacionālo kanālu translēšanu kabeļtīklos 

Lattelecom uzskata, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas lēmums atbalstīt grozījumu projektu Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas skar tā saucamo «must carry» regulējumu, ir nepārdomāts un ietver būtisku risku, ka atbalstītās normas praksē nebūs iespējams pienācīgi piemērot, radīs gan civiltiesiskus strīdus un iespējams tiesvedības, kā arī ir apšaubāma atbalstīto normu atbilstība Satversmei un Latvijas starptautiskajām saistībām, tostarp Eiropas normām, raksta Dienas bizness.

Sanita Igaune, 2012. gada 10. maijs plkst. 8:04

«Tāpat uzskatam, ka minētās normas vājinās vienotu nacionālo informatīvo telpu Latvijā, ko līdz šim tieši «must carry» sekmīgi nodrošināja vismaz minimālā apjomā,» Db skaidro Lattelecom Juridiskās daļas direktors Toms Meisītis. Viņš paskaidro, ka šādām normām stājoties spēkā, cietēji pirmkārt būs skatītāji. «Uzskatam, ka vismaz līdz likumprojekta izskatīšanai Saeimā 2.lasījumā, jādara viss iespējamais, lai novērstu tajā ietvertās pretrunas un nepilnības. Paužam cerību, ka turpmākajās diskusijās atbildīgās amatpersonas izturēsies atbildīgi un kompetenti pret apspriežamo likumprojektu,» turpināja T. Meisītis.

Trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nolēma steidzamības kārtībā uz pirmo balsojumu Saeimā virzīt grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz izmaiņas kabeļoperatoru pienākumā bez maksas retranslēt nacionālos televīzijas kanālus un regulēt kabeļtelevīzijas pamatpakešu saturisko salikumu. Grozījumi paredz, ka kabeļtelevīzijas operatoriem bez maksas jāretranslē Latvijas sabiedriskā televīzija (LTV 1. un 7.kanāls), vienlaikus sabiedriskajai televīzijai neprasot samaksu no kabeļoperatora, tādējādi saglabājot obligāto bezmaksas retranslācijas jeb «must carry» principu.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu!