Satiksmes objektu būvniecībā Rīgā šogad investēs 15.8 milj. Ls

2009. gada 27. aprīlis plkst. 15:36

Rīga sildīšot ekonomiku, turpinot realizēt infrastruktūras investīciju projektus

«Satiksmes infrastruktūras objektu būvniecība veicina valsts ekonomisko attīstību. Tāpēc Rīgā arī šogad turpināsim uzsākto satiksmes infrastruktūras objektu būvniecību. Tas ir būtiski gan cilvēku darbavietu saglabāšanai, gan uzņēmējdarbības vides sildīšanai,» informēja  Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs.

«Kaut arī šā gada pašvaldības budžetā ir samazināts finansējums arī investīciju projektu realizācijai, tomēr uzsākto satiksmes infrastruktūras objektu būvniecība netiks pārtraukta un turpināsies, taču mazākā apjomā, nekā tas iepriekš bija plānots,» norādīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Edgars Strods.

Šogad tuvākā mēneša laikā tiks pabeigta gājēju pārvada būvniecība Kārļa Ulmaņa gatvē pie Beberbeķu ielas, kam Rīgas pašvaldības budžetā šogad atvēlēti vairāk nekā 146 tūkst. Ls. Šogad pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma turpināšoties Slāvu maģistrālā transporta mezgla būvniecība, ko paredzēts pabeigt 2011. gadā. Šogad šim projektam pašvaldības budžetā līdzekļi nav paredzēti, jo par vairāk nekā 113 milj. Ls vērto objektu jāsāk maksāt tikai 2012. gadā. Tāpat Austrumu maģistrāles izbūves ietvaros Rīgā turpinās būvēt Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas divu līmeņu šķērsojumu, kas šogad ir dārgākais projekts par 7.5 milj. Ls. Šogad uzsākta Juglas ielas jauna turpinājuma izbūve no Augusta Deglava ielas līdz Biķernieku ielai ar rotācijas apli par 1.5 milj. Ls, ko daļēji segs no autoceļu un ielu mērķdotācijām. Tāpat šogad ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu plānots uzsākt Zemgales virziena maģistrālā transporta mezgla būvniecību Pārdaugavā no Bauskas ielas līdz Ziepniekkalna ielai par 6.7 milj. Ls.