Saudzēšanas laiks tuvojas beigām

2018. gada 24. maijs plkst. 11:12
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Grāmatvežiem, juristiem, nodokļu konsultantiem un visiem pārējiem, kuriem ir jāziņo par aizdomīgu darījumu, saudzēšanas laiks beigsies un no 1. jūlija tiks iedarbināta soda sankciju sistēma, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šādu perspektīvu Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē iezīmēja VID Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktore Agnese Rudzīte. Viņa atzina, ka ir uzņēmumi, kas pēc risku analīzes identificējas kā riskantie, un tie saņem ziņu, ka VID pie tiem dosies vizītē, un dažu dienu laikā attiecīgais uzņēmums ir tukšs, valde ir projām. «Esam apturējuši jau trīs šādus «tukšos» uzņēmumus divu nedēļu laikā» uzsvēra A. Rudzīte.

Nosaka iespaidīgas sankcijas

Sankcijas ir gana iespaidīgas, proti, ja subjekts nav ziņojis VID par aizdomīgu darījumu nodokļu jomā, fiziskai vai juridiskai personai tiek piemērots naudas sods 5000 eiro vai līdz 5% no iepriekšējā pārskata neto apgrozījuma, ja tas pārsniedz vienu miljonu eiro. «Auklēšanās laiks būs beidzies,» tā A. Rudzīte. Viņa gan bija skeptiska par lielo sodu nomaksu, to piedziņas iespējamību, jo grāmatvedim, juristam, nodokļu konsultantam – fiziskai personai – tādas naudas nav. «Šie ir tie cilvēki, kuri paši nekādas noziedzīgas darbības neveic, bet redz nelegālās naudas plūsmu – jurists redz darījumu, grāmatvedis – kā tiek formēti dokumenti – un šādus darījumus var apturēt tikai ar savu ziņojumu,» skaidroja A. Rudzīte.

Jāatgādina, ka 2017. gada 1. septembrī ir izveidota Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvalde.

Visu rakstu Saudzēšanas laiks tuvojas beigām lasiet 24. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu