Savieno reālo ar virtuālo 

Cilvēki mūsdienās lielākoties dzīvo divās paralēlās pasaulēs – vai nu īstenībā, vai telefonā un datorā; SIA Overly izstrādā papildinātās realitātes risinājumus, kas palīdz šīm pasaulēm mijiedarboties

Anda Asere, 28.11.2017
1/5

Ainārs Kļaviņš

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

«Šis ir brīdis, kad lēnā garā šīs divas pasaules sāk savienoties un mijiedarboties. Papildinātā realitāte palīdz tam notikt,» saka Ainārs Kļaviņš, SIA Overly līdzīpašnieks. SIA Overly izveidots pirms četriem gadiem, kad viņš uzzināja par papildināto realitāti un saprata, ka tā ir nākotne. Ainārs Kļaviņš zināja, ko ar to iesākt, bet kolēģis Gatis Zvejnieks – kā ar šo tehnoloģiju strādāt.

SIA Overly ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Baltijā, kas fokusējas tikai uz papildināto realitāti. Uzņēmums nodarbojas gan ar programmēšanu, gan izstrādā 3D modeļus, nodrošina klientiem nepieciešamo saturu. Pirms četriem gadiem, sākot darbu, uzņēmuma galvenais mērķis bija saprast šīs tehnoloģijas pielietojumu. «Līdz šim vairāk strādājām kā aģentūra, gājām pie uzņēmumiem un meklējām veidus, kā šī tehnoloģija tiem var palīdzēt gan tagad, gan nākotnē,» saka A. Kļaviņš. SIA Overly startē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas organizētajā konkursā Eksporta un inovācijas balva 2017 kategorijā Inovatīvākais produkts.

«Papildinātā realitāte ir tehnoloģija, kas māca digitālajām kamerām atpazīt lietas mums apkārt un uzlikt tām virsū digitāla satura slāni,» skaidro A. Kļaviņš. Četru gadu laikā uzņēmums ir realizējis 190 projektus astoņās pasaules valstīs. «Mums ir partneri dažādās valstīs – Luksemburgā, Gruzijā, Kenijā u.c. Eksports ir mūsu ceļš,» viņš saka.

Uzņēmumam ir pieredze drukātu materiālu «atdzīvināšanā», piemēram, Overly ir strādājis ar dažādām izdevniecībām. Piemēram, lasītājs ar telefonā atvērtu aplikāciju skatās uz žurnāla vāku, tādējādi iegūstot papildu informāciju video formātā, stāsta A. Kļaviņš. Vēl viens piemērs – kopā ar galda spēļu izdevniecību Brain Games uzņēmums ir uztaisījis spēli – loģisko uzdevumu kārtis Logic Cards.

Visu rakstu Savieno reālo ar virtuālo lasiet 28. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums